Dell Vostro 5468 Donma Sorunu

FaNTaSTiCaS

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul, Türkiye
Daha fazla  
Dell Vostro 5468 G20F82N i5-7200U 8GB 256GB SSD 4GB GF940MX 14 FreeDos bu bilgisayarı 1 ay önce aldık.

Windows 10 Pro yüklü, driverları güncel, BIOS güncellemesi yapıldı. İnternette sekmeler arasında dolaşırken bazen donmalar yaşıyorum, YouTube da gezinirken video ortasında donma yaşanıyor. Mouse takılarak ilerliyor. Prize takılıyken de yapıyor, batarya ile kullanımda da.

Tarayıcı olarak Chrome kullanıyorum.

Opera yükleyip denedim onda Chrome'daki kadar sık olmasa da donmalar yaşanıyor.

Bu sorun neden olabilir?

Not: Bilgisayara bugün temiz format attım sorun hala devam ediyor.

Kablolu internet ile denedin mi? WIFI ve diğer driverları laptop sitesinden kurdun değil mi?

Kablo ile denemedim, internetin donması değil direk tüm sistemin donması şeklinde yaşıyorum. İnternet 100 Mbps ve 5Ghz ile bağlanıyorum modeme. Driverların bir kısmını Dell.com'dan bir kısmını da Intel.com'dan indirdim. Wi-fi diriverlarını Intel'in sitesinden indirmiştim son sürüm.

Dell.com dan indirip kurmama rağmen hala kurulmamış gözüken intel management engine interface driverı sorun yapıyor olabilir mi bilmiyorum. Kurulum başarıyla tamamlanıyor yeniden başlatıyorum. Otomatik tarama yaptığımda indirme çıkıyor tekrardan. Tek garip görünen durum bu donması dışında.

Hocam ben bu dell vostroyu almayı düşünüyorum da memnunmusunuz ?

Kablo ile denemedim, internetin donması değil direk tüm sistemin donması şeklinde yaşıyorum. İnternet 100 Mbps ve 5Ghz ile bağlanıyorum modeme. Driverların bir kısmını Dell.com'dan bir kısmını da Intel.com'dan indirdim. Wi-fi diriverlarını Intel'in sitesinden indirmiştim son sürüm.

Dell.com dan indirip kurmama rağmen hala kurulmamış gözüken intel management engine interface driverı sorun yapıyor olabilir mi bilmiyorum. Kurulum başarıyla tamamlanıyor yeniden başlatıyorum. Otomatik tarama yaptığımda indirme çıkıyor tekrardan. Tek garip görünen durum bu donması dışında.
Hocam ben bu dell vostroyu almayı düşünüyorum da memnunmusunuz ?

Çok oynamacağım ama oyun oynanırsa ısınma problemi oluyormu ? Cihazın kronik bir sorunu varmı ?
Cihazda bir sorun yok, U işlemcili olduğu için ince ve oyun oynamaya musait değil, 1 saate kadar CS:Go, LoL gibi oyunları rahatlıkla oynatabiliyor, fakat daha sonrası ısınmadan dolayı zevk vermiyor. Çünkü U işlemciye sahip ve oyun için tasarlanmamış. Oyun dışı düşünüyorsanız kesinlikle tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı