Dell xps L502X laptop oyuna girdikten sonra çöküyor

Brooxy

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba ben onur.

Laptopumda bir oyuna girdiğim zaman ekranım çöküyor ve mecbur yeniden başlatmam gerekiyor. Sorunun bataryanın bozuk olması olabilir mi?
Fakat Microsoft Store oyunlarını açabiliyor. Mesela GTA SA yükledim ve ekran dondu. Bu Minecraft açtığımda da oldu ve Roblox'ta da.

Laptopum:
Dell xps L502X.
Intel(R) Graphics 3000.
60 Hertz.
Intel(R) Core(tm) i5-2450M CPU @ 2.50GHz 2.50 GHz.
6 GB RAM.
İşletim sistemim Windows 11.

Merhaba ben onur.

Laptopumda bir oyuna girdiğim zaman ekranım çöküyor ve mecbur yeniden başlatmam gerekiyor. Sorunun bataryanın bozuk olması olabilir mi?
Fakat Microsoft Store oyunlarını açabiliyor. Mesela GTA SA yükledim ve ekran dondu. Bu Minecraft açtığımda da oldu ve Roblox'ta da.

Laptopum:
Dell xps L502X.
Intel(R) Graphics 3000.
60 Hertz.
6 GB RAM.

Hocam 6 GB RAM'de Windows 11 zorlayabilir büyük ihtimal RAM yetmediğinden kapanıyor Windows 10'a geçin.

Merhaba ben onur.

Laptopum:
Dell xps L502X.
Intel(R) Graphics 3000.
60 Hertz.
6 GB RAM.

Hocam ekran donduğunda CTRL+Shift+Windows+b tuşlarına basın.

Son düzenleme:
Hocam 6 GB RAM'de Windows 11 zorlayabilir büyük ihtimal RAM yetmediğinden kapanıyor Windows 10'a geçin.
genelde siteden yüklenenler çöküyo bende. bu bilgisayarın orjinali windows 7 fakat win8,win10 ve win11 de aynı sorunu yaşıyorum valorant kaldıran bir bilgisayar ama açmıyor ekran ya mavi ekran veriyor yada donup kalıyor

Bakım, fan bakımı termal macun değişimi ve format ile kurtulursunuz bundan önerim Windows 10 kurmanız.
hocam işletim sistemi fark yok aynı çökme aynı ram durumu win11i win10la aynı performansda diye yükledim zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı