Delphi Alternatifi Dil Önerisi

sadecelink

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Mühendisi
Merhabalar.
Okulda Delphi 7 öğreniyoruz ama sektörde tercih edilmediği ve kaynağının çok az olması sebebiyle ben öğrenme taraftarı değilim. Delphi'ye söz dizimi ve diğer özellikler olarak benzeyen aynı zamanda sektörde tercih edilen bir dil öğrenmek istiyorum. Delphi ile benzer olmasını istememin sebebi sınav öncesi biraz çalışarak dersi geçmek. Önerilerinizi bekliyorum.

Yazı yazmış olmak için "Dil dildir öğren işte Delphi'nin nesi var" edebiyatına girmezseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
C# ogrenmeye basla. Ayni islemleri Visiual Studio'da yapiyorsun ve ne donma var ne takilma var ne de dandik dandik hatalar var.

Delfi mi kaldi. Dersi gececek kadar ogren, sonra da yuzune bakma. Hoca bir tek onu biliyor diye ogretiyor sanirim, dersin konusu direkt Delphi mi yoksa onu kullanarak baska bir sey mi yapiyorsunuz?
Ahahahaha. Aynen bizim hoca sadece delphi biliyor gibi. Onu da yaninda getirdigi kagida bakarak yapiyor. Tabi gectim o dersi 100luk kagit vermeme ragmen 50 almistim ilk vizeden ondan sonra hocaya dedim hocanin umrunda olmadi o saatten sonra sadece gececek kadar calistim. Bir de son final de 85 puan net alacagim kagit vermistim fakat 60 verdi. :D

Bir de su var okul bir sey ogretmiyor sadece yol gosteriyor. :D

Ahahahaha. Aynen bizim hoca sadece delphi biliyor gibi. Onu da yaninda getirdigi kagida bakarak yapiyor. Tabi gectim o dersi 100luk kagit vermeme ragmen 50 almistim ilk vizeden ondan sonra hocaya dedim hocanin umrunda olmadi o saatten sonra sadece gececek kadar calistim. Bir de son final de 85 puan net alacagim kagit vermistim fakat 60 verdi. :D

Bir de su var okul bir sey ogretmiyor sadece yol gosteriyor. :D

Dunyanin en iyi okulunda gitsen bile, orada sana ogretecekleri programlama dilleri 30 sene sonra tarih olacak ya da sana ogretilenden cok daha farkli sekilde baskalasim gecirecek. O yuzden diyorum hep, dilin bir onemi yok : )

Ama Delfi nedir arkadas, bari en azindan gunumuzde bir anlam tasisaydi. Akademide yeri yok, sektorde 100 projenin 1 inde kullaniliyorsa o proje de 20 sene once baslamistir.

Dunyanin en iyi okulunda gitsen bile, orada sana ogretecekleri programlama dilleri 30 sene sonra tarih olacak ya da sana ogretilenden cok daha farkli sekilde baskalasim gecirecek. O yuzden diyorum hep, dilin bir onemi yok : )

Ama Delfi nedir arkadas, bari en azindan gunumuzde bir anlam tasisaydi. Akademide yeri yok, sektorde 100 projenin 1 inde kullaniliyorsa o proje de 20 sene once baslamistir.
Mevzu o dilin 30 sene gidip gitmeyecegi degil.

Delfi mi kaldi. Dersi gececek kadar ogren, sonra da yuzune bakma. Hoca bir tek onu biliyor diye ogretiyor sanirim, dersin konusu direkt Delphi mi yoksa onu kullanarak baska bir sey mi yapiyorsunuz?
Delphi ile farklı tekniklerle determinant çözen uygulama geliştiriyoruz 3 haftadır. Bu tür matematik işlemleri ile devam edecek gibi duruyor sonumuz hayır ola 😄.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı