Deluxe 5A sistemde neler yükseltimeli?

Deluxe 5A-6650XT - Game Garaj
Bu sistemde neleri yükseltip satın almalıyım? Yardımcı olur musunuz?

Hocam o işlemci minimum R5 5600 olmak zorunda çünkü R5 5500 PCI-e 4.0 bağlantısına sahip değil. B550 de bu bağlantıyı işlemci üzerinden çektiği için ekran kartınıza PCI-e 4.0 bağlantısını veremeyecek ve almanız gereken FPS'in altında alacaksınız. R5 5500'ün kendi başına kötü bir işlemci olduğuna girmiyorum bile.

Hocam o işlemci minimum R5 5600 olmak zorunda çünkü R5 5500 PCI-e 4.0 bağlantısına sahip değil. B550 de bu bağlantıyı işlemci üzerinden çektiği için ekran kartınıza PCI-e 4.0 bağlantısını veremeyecek ve almanız gereken FPS'in altında alacaksınız. R5 5500'ün kendi başına kötü bir işlemci olduğuna girmiyorum bile.
Hocam bu sistem nasıl peki özelleştirilmiş şekli ile PCH Penumbra [PC Hocası] | AMD Ryzen 5 5600 | 16 GB DDR4 | Radeon RX 6650 XT 8 GB | 480 GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - incehesap.com
Samsug m2 ssd alsam anakartı hangisini seçmeliyim en verimli performans için

anakart b450 olduğu için ekran kartınıza pcie 4.0 bağlantısını gene sunamayacak minimum b550m pro almak lazım ama ona da ekstra 1200 tl istiyor fakat o anakartın sıfırı 900tl.
hazır sistem mi olmak zorunda ayrı ayrı alsanız ?

Anladım 200 tl gibi bir fiyat oynuyor arada yani kusura bakmayın benim iyi bir bilgim yok bu konularda da bana hazır sistem daha mantıklı geldi o yüzden bu anakartı da eklersem iyi bir sistem olmuş oluyor mu beni kaç yıl götürür tahmini

Bu sistemin incelemelerine bakmıştım benzer bir hazır kasada görmüştüm fakat benim attığımın fps değerleri daha iyiydi.Valorant oyuncusuyum benim attığım sistemde 480 fpslerde oynatıyor bu attığınız sisteme youtube dan baktığımda 250 fpslerde oynatıyor

Geri
Yukarı