Demir duvara nasıl sabitlenir?

Atrk

Hectopat
Selam arkadaşlar. Evimdeki 140 cm genişlikteki koridora internet üzerinden barfiks demiri baktım ancak yapayların o genişliğe pek dayanamayacağını düşünüyorum. O yüzden demiri kendim alıp duvar arasına sabitlemek hem fiyat olarak hem de sağlamlık açısından daha mantıklı geliyor. Elimdeki demiri duvara sabitlemek için aşağıdaki ürünleri buldum ancak bunların ağırlığa ne kadar dayanacağından emin değilim. Daha sağlam bir ürün önerisi ya da daha mantıklı bir çözüm önerisi olan var mı? Teşekkürler.
Ürünler:

140 cm için alüminyum balkon korkuluk aparatları hiç sağlıklı olmaz. Hele 75 kg için zaten sizin attığınız ilk iki malzemeler dandik üretim malzemeleri ile üretilmiş tık diye kırılırlar.
Size kalın düz demir boru uçlarına L kaynatıp çelik dubel ile asmak en iyisi olacaktır. Ha normal satılanlardan da alıp onlara da L köşebent demiri kaynatıp ta kullanabilirsiniz. Ben olsam hazır alır uçlarına L köşebent atar öyle kullanırdım. Düz boru elinizi soyar ilk başta yaralar ellerinizi nasır tutana kadar can yakar.

Aleyküm selam. Üstteki arkadaşa katılmakla birlikte çelik dübel de tuğla duvara takılmaz diye eklemek isterim. Kolon mu ne lazımdı sanki :(

140 cm için alüminyum balkon korkuluk aparatları hiç sağlıklı olmaz. Hele 75 kg için zaten sizin attığınız ilk iki malzemeler dandik üretim malzemeleri ile üretilmiş tık diye kırılırlar.
Size kalın düz demir boru uçlarına L kaynatıp çelik dubel ile asmak en iyisi olacaktır. Ha normal satılanlardan da alıp onlara da L köşebent demiri kaynatıp ta kullanabilirsiniz. Ben olsam hazır alır uçlarına L köşebent atar öyle kullanırdım. Düz boru elinizi soyar ilk başta yaralar ellerinizi nasır tutana kadar can yakar.
İnternet üzerinde istediğim ölçü ile 10 cm eksik olanlar arasında 150-200 TL'lik bir fiyat farkı var ve bu mantıksız geldi bana. Normal boru üzerine yumuşak bisiklet elciği tarzında bir ürün bulursam da nasır sorununu hallederim bence

Aleyküm selam. Üstteki arkadaşa katılmakla birlikte çelik dübel de tuğla duvara takılmaz diye eklemek isterim. Kolon mu ne lazımdı sanki :(
Çelik dübel takılsaydı da görünüş olarak hoş göstermez bence, anne babama kabul ettirebileceğimi düşünmüyorum onu. Teşekkürler fikriniz için

Yeni konular

Geri
Yukarı