Demo IPhone tam olarak nedir?

Merhaba,
1, 2 hafta içerisinde IPhone SE 2020 almayı düşünüyorum. Genelde 5300 TL bandında satılıyor, fakat aşağıdaki linkte 4700 TL'ye satılıyor. Yalnız linkteki ürün DEMO olarak geçiyor. Biraz araştırdım fakat tam olarak istediğim cevabı alamadım. Bu ürün daha önce hiç kullanılmamış fakat işletimi DEMO olduğu için kısıtlı sanırım. Bunu update ederek düzeltebilir miyim? İleride garantilik bir durum olduğunda sıkıntı yaşar mıyım?

Kesinlikle alakası yok. Ben 3 senedir demo cihaz alıyorum bilerek ve isteyerek. Evet ilk alındığında iPhone 12 modelleri hariç içinden şarj aleti ve kablo çıkmıyordu sadede ancak 12 modellerinde bu artık kalktığı için o da göze batmıyor artık. Alınan cihazın faturasında dahi demo olduğu belirtilmiyor. Satarken değer de kaybetmiyor. Düşünüldüğü gibi özellikleri az ya da daha iyi bir telefon değil herşeyi aynı demo özelliğinden de itunnes a giriş yaparak çıkıyor satın aldığın yer sonra normal bir telefon olarak kullanıyorsun. Demo tercih ettiğim için her sene 1000 ₺ daha ucuza alıyorum cihazlarımı. Ama insanlarımız bilinçli değil araştırmak derine demostration özellikleri kısıtlı diyerek damgalıyor. Boşver öyle desinler biz 1000 lira ucuza kullanırız :)

Kesinlikle alakası yok. Ben 3 senedir demo cihaz alıyorum bilerek ve isteyerek. Evet ilk alındığında iPhone 12 modelleri hariç içinden şarj aleti ve kablo çıkmıyordu sadede ancak 12 modellerinde bu artık kalktığı için o da göze batmıyor artık. Alınan cihazın faturasında dahi demo olduğu belirtilmiyor. Satarken değer de kaybetmiyor. Düşünüldüğü gibi özellikleri az ya da daha iyi bir telefon değil herşeyi aynı demo özelliğinden de itunnes a giriş yaparak çıkıyor satın aldığın yer sonra normal bir telefon olarak kullanıyorsun. Demo tercih ettiğim için her sene 1000 ₺ daha ucuza alıyorum cihazlarımı. Ama insanlarımız bilinçli değil araştırmak derine demostration özellikleri kısıtlı diyerek damgalıyor. Boşver öyle desinler biz 1000 lira ucuza kullanırız :)
Keşke daha önce yazsaydın :) . Malasef 150 TL daha fazla verip demo olmayanlarından aldım. Fakat bundan sonra alacağımda bunu göz önünde bulunduracağım.

Hocam cihaz nasıl memnun musunuz ?
Kuşkusuz bir şekilde memnunum. İlk aldığım zamanlar büyük bir telefondan küçük ekrana geçince zorlandım. Fakat zaman geçtikçe gözüm alıştı ve hatta cebimde bir kalas taşımadığımı fark ettim. Ben de bir çok kişi gibi alırken pilinden korkuyordum; fakat bana bir tam gün yetiyor ve genelde de 6.30-7.00 saat arası bir ekran sürem var. Bu ekran süresini Instagram, Whatsapp, Spotify, Youtube gibi sosyal medyayı aktif kullanarak alıyorum, herhangi bir oyun oynamıyorum. Şu zamana kadar keşke dedirtmedi. Özellikle kamerası beni fazlasıyla tatmin ediyor.

Dolayısıyla belki birisi burnunu karıştırıp elledi, yani bunları düşünmek lazım. Size attığımı alın.

Demo ürün olunca illa açılmış olmuyor sıfır kapalı kutu olarak da demo satışı yapiliyor ilk kurulum esnasınsa demo modundan cik yaptığınız zaman telefondan demo yazılımı siliniyor ve normalden farki kalmiyor.

Geri
Yukarı