Demon's Souls Remake

Makaleler
10
Yer
Konya, Selçuklu
Daha fazla  
Herkese selam bugün Demon's Souls Remake için bir inceleme yapacağını ve yanında da glitchi anlatacağım ilk olarak inceleme

Oyunu yaklaşık 1 yıl gibi bir süre de zor bitirdim bu 1 yılın yaklaşık 6 ayı ilk bossu kesmekle geçti, bu 6 ay boyunca yapmadığım hata yokmuş, en büyük hatam oyunu diğer oyunlar gibi sanmam ilk olarak oyunun her malzemesinin ne zaman nasıl kullanılacağını öğrenmeliyiz bunun ile ilgili bir rehber yapacağım sonrasında bunların ne zaman neden kullanmamız gerekiyor ben bunları öğrenmek için tam çözüm videolarını izledim Emin çıtak'ın videolarını izlemenizi öneririm. Yaptığım 2. en büyük hata düşmanı kitlememem ben normal bir savaş oyununda gibi savaşır gibi savaşıyordum ama sonrasında hep ölüyordum bununla beraber oyundan da nefret ediyordum bir ara takas ile vermeyi bile düşündüm.
İlk bossu kestikten sonra gereksiz kullanımdan sonra biten otlarımdan dolayı 2 kere oyuna tekrar başladım gelelim bölümleri anlatmaya.

1-1:
Bu bölüm de bol tuzak var fakat düşmanlar gayet basit tek yapmanız gereken düşmanın 1 kere vurmasını bekleyip sonra sendeleyince onu kesmek. Boss da aynı şekilde gayet kolay size tek gereken çam reçinesi ve bomba yani ateşi kullanarak kolayca öldürebilirsiniz.(5/10)

1-2:
Bol bol koşarak geçen bu bölümde Allah'ın cezası okçular size illallah ettiriyor burada sinirli ejderhamız sizi öldürmek için koştuğumuz yola püskürtebildiği kadar ateş püskürterek bizi öldürmeye çalışır bossumuz bir kule boyunda olan dev şövalyedir arenada olan savaşta arenanın kenarlarında bulunan okçuları kesmeniz gerek bu sırada dev size kılıcını ışık hızıyla atıyor bu sırada hilali pala kullanabilirsiniz boss büyü gücüne dayanıksız ayak bileklerine vurarak düşürdüğümüz bossu kafasına vurarak öldürürüz.(2/10)

1-3
Bu bölümde illallah getirenler kırmızı gözlü şövalye ve memurlar bossumuz ise şövalye fakat elinde ki kılıçta sanırsam kırmızı bir büyü var vuruşu gayet iyi fakat kalkanınız ile savunarak onu öldürebilirsiniz.(7/10)

1-4
Boleteryanın son bölümü olan bu bölümde bizimle uğraşan bir ejderha var 1-2 bölümünde olan ejderha gibi bize ateş püskürtüyor fakat bu sefer ejderha mavi ejderhayı aştıktan sonra oyunun en mazlum NPC'si olan ve babası kral Allant tarafından ağır yaralanmış halde merdivenlerde karşımıza çıkar ve babasının eski halinde olmadığını anlatır ona karşı dikkatli olmamızı söyler ve ölür ve sonrasında ikinci merdivenlerde onun kırmızı halı yani düşman olmuş halde görürüz onu kesip asansörden çıkarız ve kralı öldürürüz.(10/10)

2-1:
Mağara adamlarının bulunduğu bu bölümde kısayolları açmazsak cidden tam bir işkence haline geliyor bossumuz ise bir örümcek mağarada bulunan çıkıntılı yere girilince size vuramıyor fakat yere döktüğü zehir ile kaçmanız gerek ve siz o çıkıntılı yere girene kadar boss size ağ atıp öldürebilir.(6/10)

2-2:
Geldik oyunun en zor bossuna. Gidişi gayet kolay yere doğru dimdik inen bir çukurdan belli yerlere atlayarak aşağıya iniyorsunuz ve neredeyse hiçbir düşman ile karşılaşmıyorsunuz fakat yere inerken düşme ihtimaliniz yüksek gelelim Bossa ben New GAME+'a başlanmadan önce şansa tekte geçtim fakat New GAME+'ta içimden geçti boss kapısının yakınındaki kenarları çevrili yere girip büyü ile kesebilirsiniz.(1/10)

2-3:
Bulmacalı oyunun güzel bosslarından biri gidişi zaten çok kolay. (9/10)

3-1:
Oyunda lanet okuduğum tek bölüm zindanlarda sürünüyorsunuz büyücü ahtapotlar ng+ ta tek atıyor bossumuz ise
Bir alanda 5 tane taklidini oluşturuyor ve gerçeği bulup onu öldürmeniz gerekiyor eğer yukarıda bulununan birini öldürmezseniz kadın tekrar tekrar diriliyor. (1/10)

3-2:
En karışık kısımlardan biri yapay zekası insanı sinir etmek için yapılmış uçan canavarlar ve korkunç yüzlü akrep tarzı insanlar ile savaşıyoruz boss ise 2 tane birini öldürene kadar öbürü ortaya çıkıyor eğer vaktinde öldüremezseniz hiç şansınız kalmıyor ve ölüyorsunuz. (1/10)

3-3:
Bu bölüme gidiş kolay fakat dar olduğu için kırmızı olan ahtapotları öldürmek Bir işkence boss ise bazen Online olarak karşınıza çıkan biri. (3/10)

4-1:
Gerçekten oyunun en zor olan bölümü bu dünya fakat bossları kolay gidişte öncü iblisi de keserek intikam alma ihtimaliniz var boss oyunda bulunan en kolay boss. (8/10)

4-2:
Oyunun en iyi 2 adet ruh kasma yeri olarak kullanılabilecek yer boss kör bir adam kesmesi biraz uğraştırsa bile gidişi çok daha zor. (8/10)

4-3:
Bölüm boyu bizi rahatsız eden uçan vatozların anası ile karşılaştığımız bu bölümde 1 kılıcı alıp hava saldırısı yapıyoruz burası da mükemmel ruh kasma yerlerinden. (9/10)

5. Dünya
Burayı bölümlere ayırmak yerine tek açıklayacağım bosslar gayet kolay fakat Bossa gidiş daha da zor her yerde düşme ihtimaliniz var (10/8)

Sona geldik puanlamaları bölümün güzelliğine göre verdim oyunun puanı 9/10 diyebilirim beni deli gibi sardı kesinlikle tavsiye ediyorum. (Öbür incelemeden ayrı olarak bölümleri puanladım glicthi orada anlatmışım isteyen o konuya gidebilir.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu incelemeden ziyade "mini çözüm" gibi olmuş. Souls oyunlarının mantığı büyük oranda keşiftir ve tecrübe kazanmaya yönelik ilerlemeniz gerekir.

Bu incelemeden ziyade "mini çözüm" gibi olmuş. Souls oyunlarının mantığı büyük oranda keşiftir ve tecrübe kazanmaya yönelik ilerlemeniz gerekir.
Öbür incelemede teknik kısma değindim şimdi böyle yapayım dedim.

Dark Souls serisi ve Sekiro'yla devam et serüvenine. 6 yılı falan bulur onları bitirmen. Sonra PS6'yla Elden Ring Remake incelersin.
İnşallah ama artık hızlandım sayılır zaten ilk 6 ay boşa çabaladım.

Yeni konular

Geri
Yukarı