Denetim masasındaki uzak masaüstü bağlantısı nedir?

OxeyGG

Picopat
Daha fazla  
1703854885509.png

Bu nedir sildim ama geri geldi. Gene siliyorum hata verip kaldırılamadı diyor.

Uzak masaüstü bağlantısı RDP olarak geçen Windows'a ait bir teknoloji. Açık olması durumunda ev ağına bağlı olan herhangi bir cihazdan bilgisayarınıza bağlantı kurmanızı sağlıyor. İşletim sisteminiz Windows 10 Pro sanırım. Sizde bu ayar açık olabilir, kapatmak isterseniz Ayarlar>Sistem>Uzak Masaüstü konumundan kapatabilirisniz. Ben ev içinde telefondan bağlanmak için kullanıyorum. Eğer sizde kullanmak isterseniz Microsoft "RD Client" isimli uygulamayı kullanmanızı tavsiye ederim.

Windows üzerinde diğer Windows cihazlarını uzaktan kontrol edilebilmesini sağlayan varsayılan olarak gelen bir uygulama (Paint ve Edge gibi).

Bunu bildiğim kadarıyla silemezsiniz hocam. Bu uzak masaüstü bağlantısı dediği hani bir VDS falan kiralıyorsunuz size IP ve şifre veriyorlar ya o bilgiler ile buradan yani uzak masaüstü bağlantısını kullanarak giriş yapıyorsunuz veya farklı şekilde de kullanabilirsiniz başka cihazdan kendi cihazınıza bağlanma gibi. Ancak Windows üzerinde geldiği için kaldırılacağını zannetmiyorum. Bir zararı yok.

Bunu bildiğim kadarıyla silemezsiniz hocam. Bu uzak masaüstü bağlantısı dediği hani bir VDS falan kiralıyorsunuz size IP ve şifre veriyorlar ya o bilgiler ile buradan yani uzak masaüstü bağlantısını kullanarak giriş yapıyorsunuz veya farklı şekilde de kullanabilirsiniz başka cihazdan kendi cihazınıza bağlanma gibi. Ancak Windows üzerinde geldiği için kaldırılacağını zannetmiyorum. Bir zararı yok.
Aslında bunun resmi olmayan bir yolu system32 içerisindeki mstsc.exe uygulamasını silmek. Yine de sistem uygulaması silineceği için tavsiye etmiyorum.

Aslında bunun resmi olmayan bir yolu system32 içerisindeki mstsc.exe uygulamasını silmek. Yine de sistem uygulaması silineceği için tavsiye etmiyorum.
Kullanmayacak kişiler için yapmanın hiçbir zararı yok hocam. Gündelik hayatta mstc kullanan manyaklar nadir. Ev ağı içerisinde biraz gereksiz kalıyor. İşletmelerin tercih ettiği birşey.

Yeni konular

Geri
Yukarı