Dengeli vs Yüksek performans güç modunda ne tür farklılıklar olur?

İşletim sistemi
Windows 10
Masaüstü sistemlere kıyasla laptoplarda kayda değer bir fark oluyor genelde fakat ne kadar sağlıklı olduğu tartışılır tabii.

Halihazırda kullandığınız cihazın, oynadığınız oyunlarda tatmin edici bir performans sağladığını varsayıyorum. Nitro 5 serisi laptoplar, soğutma konusunda fena modeller değil fakat eğer ki tatmin edici bir performans alıyorsanız çok da gereği yok bence.

FPS artışı var yüksek performansı süs diye koyan bir koca Microsoft firması olamaz ısınmaya meyilli laptoplar içinde çözüm var.
Açıkçası ben pek bir farkını göremediğim için bu şekilde kendi düşüncelerimi ifade ettim, kendi yorumunuzdur bir şey diyemem şimdi. Bunun üzerine mevzuyu uzatmak da istemiyorum.

Son düzenleme:
Yüksek performans modu genelde işlemci çekirdek hızını yükselttiği için performans artışı olur ama ısınma yapar. Oyun için açılabilir gündelik kullanma için dengeli modda kalmalı.

Arkadaşlar Nitro5 cihazımda hiç ısınma sorunu yaşamadım. Öyle bir sorun yaşasam da TURBO fanlara alınca hiç bir ısınma olmuyor 10 derece civarı düşürüyor ısıyı.
Yüksek performans modu genelde işlemci çekirdek hızını yükselttiği için performans artışı olur ama ısınma yapar. Oyun için açılabilir gündelik kullanma için dengeli modda kalmalı.
Bunu hep değiştirmenin bir zararı olur mu?
Monster gibi sanırım Ofis modu, oyun modu var ya monster da.

Masaüstü sistemlere kıyasla laptoplarda kayda değer bir fark oluyor genelde fakat ne kadar sağlıklı olduğu tartışılır tabii.

Halihazırda kullandığınız cihazın, oynadığınız oyunlarda tatmin edici bir performansı sağladığını varsayıyorum. Nitro 5 serisi laptoplar, soğutma konusunda fena modeller değil fakat eğer ki tatmin edici bir performans alıyorsanız çok da gereği yok bence.
Bende i7-7700HQ işlemcili laptop da var, aradaki farkı hissetmedim desem yalan olmaz, belki bazı spesifik modellerde fark ettirebilir bilemiyorum ama yanlış anlaşılmasın kesinlikle fark ettirmez de demiyorum.

Arkadaşlar Nitro5 cihazımda hiç ısınma sorunu yaşamadım. Öyle bir sorun yaşasam da TURBO fanlara alınca hiç bir ısınma olmuyor 10 derece civarı düşürüyor ısıyı.

Bunu hep değiştirmenin bir zararı olur mu?
Monster gibi sanırım Ofis modu, oyun modu var ya monster da.
Hiç bir zararı olmaz değiştirmekten çekinme.

Geri
Yukarı