Yüksek performans güç modunda FPS düşüyor

rmznnn

Kilopat
Daha fazla  
Laptop kullanıyorum. Güç modunu yüksek performans moduna alınca oyun daha çok kasıyor saçma bir şekilde. Dengeli modda daha fazla FPS veriyor. Siz neden oluyor bu durum?

Laptop kullanıyorum. Güç modunu yüksek performans moduna alınca oyun daha çok kasıyor saçma bir şekilde. Dengeli modda daha fazla FPS veriyor. Siz neden oluyor bu durum?

Yüksek performansla biri oynamıştır belki. İç ayarlardan işlemci kullanımı vs. sınırlandırılabiliyor. İkisi arasındaki farklara bakmanız iyi olur. Ayrıca ThorttleStoptan high performance moduna alıp deneyebilirsiniz.

Yüksek performansla biri oynamıştır belki. İç ayarlardan işlemci kullanımı vs. sınırlandırılabiliyor. İkisi arasındaki farklara bakmanız iyi olur. Ayrıca thorttlestoptan high performance moduna alıp deneyebilirsiniz.

Hocam yüksek performans ayarlarında sadece değiştirilebilir dinamik grafikler seçeneğini performansı en iyi düzeyde tut seçeneğini performansı en üst düzeyde tut ayarına getirdim.

Bilmiyorum 75 85 derece arası falan olabilir.

Eğer ekran kartı 87 derecelere çıkıyorsa kendinin performansını azaltır. Eğer sorun sıcaklık değil ise altta dediğimi deneyebilirsin. Disable Turbo'da tik var ise onu da kapat uygulamadan.

Ayrıca ThorttleStoptan high performance moduna alıp deneyebilirsiniz.

Bir de Nihai Performans modunu etkinleştirip de deneyin. Etkinleştirmek için CMD'yi yönetici olarak açın ve powercfg -duplicatescheme e9a42b02-d5df-448d-aa00-03f14749eb61 yazıp enter tuşuna basın, ardından güç modlarına eklendiğini göreceksiniz.

Bir de Nihai Performans modunu etkinleştirip de deneyin. Etkinleştirmek için CMD'yi yönetici olarak açın ve powercfg -duplicatescheme e9a42b02-d5df-448d-aa00-03f14749eb61 yazıp enter tuşuna basın, ardından güç modlarına eklendiğini göreceksiniz.
Deneyeceğim teşekkürler.

Geri
Yukarı