Deniz astsubaylığı nasıldır?

Mr.PrisonJK

Zeptopat
Daha fazla  
3 Mart'ta MSÜ sınavları var ve katılmayı düşünüyorum. Deniz astsubayı olmayı düşünüyorum. Ne iş yapar ve ne kadar maaş alır bunları öğrenmek istiyorum. Ayrıca bir arkadasım söyledi, sanırım gittikleri her görev başına para alıyorlarmış. Bilenler varsa bana detaylı bir şekilde yazabilirse çok sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
benim akraba bu işi yapıyor, memlekete çok az uğruyor işi gereği. birde savaş gemisinde görevliysen aylarca dönmüyorsun ama petrol, yakıt gemisindeysen daha kısa oluyor görevler bildiğim kadarıyla.

Hiç bilmediğin bir rotaya hiç bilmediğin ve güvenmek zorunda olduğun ekip arkadaşlarınla yola çıkıyorsun. Aylar boyunca eş dost tanıdık yüzü görmüyorsun. Fırtınada çamurda yolda oluyorsun.

Deniz astsubay maaşları da 24.500 TL’den başlamakta ve 30.000 TL’ye kadar yükselmektedir. Deniz astsubaylara uluslararası ziyaretlerde ekstra tazminat ödenmektedir.

Benim akraba bu işi yapıyor, memlekete çok az uğruyor işi gereği. Bir de savaş gemisinde görevliysen aylarca dönmüyorsun ama petrol, yakıt ge misindeysen daha kısa oluyor görevler bildiğim kadarıyla.

Hiç bilmediğin bir rotaya hiç bilmediğin ve güvenmek zorunda olduğun ekip arkadaşlarınla yola çıkıyorsun. Aylar boyunca eş dost tanıdık yüzü görmüyorsun. Fırtınada çamurda yolda oluyorsun.

Yok sıkıntı değil hiçbiri, güzel bir meslek macerayı seven bir insanım her türlü koşulu göze aldım zaten sadece görev başı ekstra para alınıyor mu diye merak ettim.

Deniz astsubay maaşları da 24.500 TL'den başlamakta ve 30.000 TL'ye kadar yükselmektedir. Deniz astsubaylara uluslararası ziyaretlerde ekstra tazminat ödenmektedir.

Ne kadar ödeniyor?

Zor, çok zor. Bünyen kaldırsa da psikolojin kaldırır mı bilemem. Askeriye kapalı kutudur, içeri girmeden bilemezsin oranın psikolojisini.

Yok sıkıntı değil hiçbiri, güzel bir meslek macerayı seven bir insanım her türlü koşulu göze aldım zaten sadece görev başı ekstra para alınıyor mu diye merak ettim.

Ne kadar ödeniyor?

Denizcilik paraya bakılarak olunacak kuvvet değil. Eğer gemilere veya denize karşı bir ilginiz yoksa kara veya havaya yönelmeniz daha mantıklı gibi.

Geri
Yukarı