Deniz subaylığı sistemi nasıl işliyor?

Merhaba. Lise 11. sınıf öğrencisiyim ve şu sıralar deniz subayı olma isteği doğdu içime. Ve günlerdir araştırıyorum eğer askerlik yapanlar veya yakını asker olanlar bilgi verebilir mi? Mesela bir savaş durumunda denizciler çağiriliyor mu? Ve 6 ay deniz görevi doğru mu doğruysa nasıl geçiyor?

Aklıma geldikçe ekleyeceğim.

Tuzla'daki deniz harp okulu değil mi?

MSÜ sınavına girip subay olmak istiyorum.

MSÜ sınavı başarı ile geçtiğiniz zaman eski adı deniz harp akademisi okuyacaksınız. 4 yıl sonra amiral olarak giriyorsunuz. Ondan sonrası size bağlı yanlış anlamayın süper zeka iseniz orgeneralliğe kadar yükseliyorsunuz. Sınavda bol şans. Gemide eğitim ondan sonra denizci kışlasında görev yapıyorsun. Ali Türkşen anılarında anlatmıştı. Kendisi SAT komandosudur.

MSÜ sınavı başarı ile geçtiğiniz zaman eski adı deniz harp akademisi okuyacaksınız. 4 yıl sonra amiral olarak giriyorsunuz. Ondan sonrası size bağlı yanlış anlamayın süper zeka iseniz orgeneralliğe kadar yükseliyorsunuz. Sınavda bol şans. Gemide eğitim ondan sonra denizci kışlasında görev yapıyorsun. Ali türkşen anılarında anlatmıştı. Kendisi sat komandosudur.

Zorlu bir süreç midir sosyal hayat nasıl olur? Mesai günleri izin günleri falan.

Yeni konular

Geri
Yukarı