Deniz vs havuz

Akşama doğru ve geceleri su soğukken denizi tercih ederim. Çünkü geceleri hem sakin hem de yüzerken soğukluğundan rahat yüzüyorsunuz. Öbür şekilde vücudunuza sanki tuz yapışmış gibi hissettiriyor. Havuzu da sadece soğuk havalarda tercih ederim.

Deniz tabii ki. Deniz yosunsuz ve çok kayalıklı yerlerde olmazsa daha iyi. Daha geçen dizimi yardım kayalar sağ olsun :) havuz hem boyut olarak küçük hem de kalabalık oluyor.

Havuz derim ben, deniz suyunun içindeki bakterileri gördükten sonra midem kalktı. Ölsem de girmem.

4411.jpg

Çoğu zararsızdır ama şu görseli gördükten sonra dünyanın en zararsız bakterileri olsa bile girmeyi düşünmeyeceğim. Havuz bir tık daha cana yakın gibi geliyor şu an.

Deniz. Dalgaya karşı yüzeceksin, vücudun daha fazla efor sarf edecek ve daha fazla kalori yakacaksın. Ayrıca çok daha geniş olduğu için bana daha fazla kendimi özgür hissettiriyor. Fakat ben denize gireceğim zaman kimsenin olmadığı yerde girerim. Denizde idrarını yapan, tüküren çok. Yani mikrop kapma riskin var.

Temiz bir suda ve kimsenin olmayacağı yerde denize girmek daha iyidir.

Havuz derim ben, deniz suyunun içindeki bakterileri gördükten sonra midem kalktı. Ölsem de girmem.

Çoğu zararsızdır ama şu görseli gördükten sonra dünyanın en zararsız bakterileri olsa bile girmeyi düşünmeyeceğim. Havuz bir tık daha cana yakın gibi geliyor şu an.

He ben bunları mı yutuyorum?

Yeni konular

Geri
Yukarı