Deno neden Node.js kadar popüler değil?

Alışmışlık, 3rd party desteği gibi bir çok nedeni var. Kullanacağınız teknolojileri destekliyorsa neden olmasın yani tercih edilebilir.

Doğrudur peki bu arkadaşı sektörde kullanan var mı? Ayrıca Node.js ile kullandığımız bazı NPM packageleri bunda kullanılabiliyor mu?
Sektörde kullanan var mı bilmiyorum, NPM desteği var evet. Bun'a ne dersiniz bu arada. O da benzer mantıkla yazıldı. Kullanmadım ancak daha performanslıdır.

Sektörde kullanan var mı bilmiyorum, NPM desteği var evet. Bun'a ne dersiniz bu arada. O da benzer mantıkla yazıldı.

Evet şimdi bunu da araştırdım hatta bir makalede Node.js ve denodan daha hızlı olduğu yazıyordu. Biraz Node.js biliyorum bun ve denoya da biraz bakmak isterim. Yardımların için teşekkür ederim.

Arkadaşların da dediği gibi alışkanlık olduğu için. Node.js, kendini tanıtmış ve kabul ettirmiş bir runtime. Alternatifleri tabii ki olacaktır.
Kullanılır mı? Neden olmasın? Birçok özelliği built-in olarak gelmekte. Topluluğu daha yeni yeni oluşmakta olduğu için ileride bir yerde hata aldığında bu hatayı gidermek zor olabilir.
Geleceği var mı? Node.js'nin yerini alacağını sanmıyorum fakat belli bir topluluğa ulaşılmış. Deno çok farklı bir özellik sunarsa insanlar bu özellik için Node.js ile uğraşmaktansa Deno kullanır diye tahmin ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı