Depolama alanı boş yere doldu

SabriiEness

Decapat
Daha fazla  
14 yaşındayım, ortalama bir Gaming laptopumuz var. Ablamla beraber ortak kullanıyoruz. Bu sene LGS sınavına gireceğim için oyun oynamayı bırakmıştım. Bu yüzden bilgisayarı kullanmamaya başladım. Sadece ablam bilgisayarı video izlemek için kullanıyor onun dışında bilgisayarı kullanan yok. Bugün öyle bir ne var ne yok diye bakayım dedim bilgisayarı açtığımda C diskinde 6 GB boş alan vardı ve ben bu konulara takıntılı olduğum için C diskini fazla doldurmam en az 15-20 GB boş alan bırakırım. Temp'i temizledim 600 MB civarı dosya çıktı. Kalanını nasıl temizlerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanıcılar > Bilgisayar adı > Appdata boyutuna bak, çerezler açıksa boyutu artmış olabilir. İster browser üzerinden ister appdata üzerinden sil çerezleri. Appdata üzerinden neredeyse her şeyi silebilirsin, uygulama ayarları vs geçici dosyalar tutuluyor orada ama uygulamaya göre değişir bu. Bazı oyunlar güncelleme dosyaları da tutuyorlar appdatada ama cache ve bildiğin uygulamalar hariç çok kurcalama derim.

Appdata gözükmüyorsa, dosya gezgini üzerinde görünüm > seçenekler > görünüm gizli dosya ve klasörleri göster demen lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı