Depolama alanı olan SSD'ye Windows kurulur mu?

O zaman format atman lazım. Önemli olan verilerini yedekle ve
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Format atmasına gerek yok, SSD'ye kurunca diğer diskteki belgeler içinde kalır, silinmez.

Arkadaşlar az önce NVMe SSD'yi Laptopa taktım ancak bilgisayarımda görünmedi. Sonra biraz araştırdım. Depolama alanı oluşturm, a yeni havuz oluşturma gibi bir şeyler gördüm ve yaptım. Şu an SSD bilgisayarımda depolama alanı olarak görünüyor. Bu haliyle SSD'ye Windows kurabilir miyim?
Bana kalırsa önemli verin yoksa direkt format at ve Windows'u SSD üzerine kur. Diğer diski de depo olarak kullanırsın.

hocam hdd'de c'yi komple silip windows'u ssd'ye kuracağım ancak hdd d birimde önemli şeyler var onlar kalır inş ?
SSD ve HDD'nin ikisi de takılıyken usb'yi takıp kuruluma başla, nereye kurmak istediğini sorunca da SSD'yi seçeceksin ve sadece oraya kuracak, HDD'ye hiç bir şey olmayacak yani. Kuracağın SSD'nin içinde belgen yoksa hiç bir veri kaybetmeyeceksin çünkü sadece kuracağın diski ilgilendiren bir işlem yapıyorsun.

SSD ve HDD'nin ikisi de takılıyken usb'yi takıp kuruluma başla, nereye kurmak istediğini sorunca da SSD'yi seçeceksin ve sadece oraya kuracak, HDD'ye hiç bir şey olmayacak yani. Kuracağın SSD'nin içinde belgen yoksa hiç bir veri kaybetmeyeceksin çünkü sadece kuracağın diski ilgilendiren bir işlem yapıyorsun.
Bence hazır kurulum yapıyorken HDD'yi de biçimlendirse daha iyi olur.

Bence hazır format atıyorken HDD'yi de biçimlendirse daha iyi olur.
İçinde önemli bilgisi var diye demiştim, biçimlendirme sonradan da yapılabilir zaten. Windows'u kurduktan sonra HDD'dekilerin yedeğini alıp biçimlendirmeyi de yapabilir bu işlemden sonra, bence en mantıklısı bu.

İçinde önemli bilgisi var diye demiştim, biçimlendirme sonradan da yapılabilir zaten. Windows'u kurduktan sonra HDD'dekilerin yedeğini alıp biçimlendirmeyi de yapabilir bu işlemden sonra, bence en mantıklısı bu.
c'de önemli belge yok hocam. c'yi sil desem d ile birleşir heralde? d'nin içindeki bilgilere birşey olmaz inş ?

c'de önemli belge yok hocam. c'yi sil desem d ile birleşir heralde? d'nin içindeki bilgilere birşey olmaz inş ?
Sanırım HDD'de sizin c ve d ile ayırdığınız bölümler, bildiğim kadarıyla birini silince kalan taraf ile birleşmesi lazım. Önemli bilginiz olmayan kısmı silebilirsiniz öyleyse HDD'yi tek bölüm haline getirmek için, ama bunu Windows içinden de yapabiliyorsunuz kurulum sonrası. Dosyaları gözünüzle görüp ondan sonra silmeniz daha iyi olabilir, yanlışlıkla önemli dosya silmemek açısından. Ama önemli verilerinizin hepsinin hangi bölümde olduğundan eminseniz diğer bölümü silebilirsiniz kurulum esnasında.

Yeni konular

Geri
Yukarı