HDD'den SSD'ye Windows kurulur mu?

Smh.

Decapat
Arkadaşlar merhabalar;

Yeni bir sistem topladım Windows kurmam gerekiyor. Yenı sısteme normalde HDD'yi SSD'ye klonlayıp o sekılde yeni PC mi kullanmayı dusundum fakat bir sorun cıkabılecegı kanaatındeyım çünkü iki kasanın parcaları tamamen farklı aşağıya yazayım.

Eski kasa Intel işlemci - ASUS anakart - HDD - DDR2 sistem.
Yeni kasa AMD işlemci - Gigabyte anakart - SSD - DDR4 sistem.

Şimdi benim USB belleğim yok, DVD ROM'da yok. Buna istinaden HDD'ye Windows kurulumunu ISO dosyası gibi ya da baska bir sekilde koyarak. Bu HDD'yi yeni kasaya takarak oradaki SSD'ye Windows kurabılır mıyım sıfırdan? Yani bir nevi HDD'yi USB gibi kullanmak istiyorum. Mümkünatı var mı yok mu bilmiyorum. Bana yardımcı olur musunuz lütfen?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 varsa clone yaparsan donanım değişikliğini otomatik tanımlayıp ona göre kendini ayarlar. Masaüstünü gördükten sonra driverlrını kurman gerekir. Ama eski sistemin legacy olduğu için sıfır UEFI olarak format atarak kullanman dah iyi olur.

Windows 10 varsa clone yaparsan donanım değişikliğini otomatik tanımlayıp ona göre kendini ayarlar. Masaüstünü gördükten sonra driverlrını kurman gerekir. Ama eski sistemin legacy olduğu için sıfır UEFI olarak format atarak kullanman dah iyi olur.

Yani klon yaparsakta olmıyacak anladıgım kadarıyla cok sıkıntıda kaldım valla.

Geri
Yukarı