Çözüldü Depolama alanını dolduran şey ne?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
Kocaeli/Çayırova
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Excalibur G770 intel i5 10. nesil Gtx1650Ti 16gb 2900Mhz DDR4 Ram.
Meslek
Yazılım Geliştirme, Backend Dev
Merhabalar, windows 11 kullanıcısıyım ve depeolama alanımda yer açmaya çalışıyorum çünki RDR oyununu satın aldım ve oynamak istiyorum.

Ancak depolama alanım buna izin vermiyordu, bende birsürü oyun sildim bu oyunu yüklemek için. Depolama alanımı acaba ne dolduruyor diye merak ettim ve

1674826843890.png

yukarıda gördüğünüz üzere yüklü uygulamalar kısmında 253Gb dolu olduğu yazıyor.

1674826903851.png

Boyutu büyükten küçüğe ayarladım. Gördüğünüz üzere depolamayı 253gblik meşgul edecek program yok. Zaten büyükten küçüğe ayarlandığı için fx'sounddan sonrasının da pek fazla bişey etmiyeceğini anlayacağınızı umuyorum. Bu depolama nerde? Nasıl bu kadar dolu oluyor. Bunun için bana yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum

Çözüm
WinDirStat ile bakabilirsiniz.

Çözüm
Oradaki değerler, sadece dosyaların sıkıştırılmış temel hallerini gösteriyor. LoL 125MB demiş mesela o setup sıkıştırılmış dosya yani açılınca şu an güncel kaç GB LOL bilmiyorum ama daha fazla değer çıkar. Oradaki değerler uygulamaların yalın hali yani, cihazınızda depolanan çok veri var demektir.

Çok teşekkürler, önerdiğiniz programı indirdim ve eskiden sildiğim bir oyunumun verilerinin büyük oranda hala kaldığını fark ettim ve sildim. Artık Rdr için yer var :D

Yeni konular

Geri
Yukarı