Depolama Denetleyicileri, Görüntü bağdaştırıcıları, IDE ATA/ATAPI denetleyiciler ve İşlemciler

erayerciyas

Kilopat
Yer
KKTC
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben end meslek bilgisayar bölümünde okuyorum. Hoca ödev verdi ve ödev şöyle.

• Depolama Denetleyicileri
  • Görüntü bağdaştırıcıları
  • IDE ATA/ATAPI denetleyiciler
  • İşlemciler

Bu cihazlar hakkında ödev verdi soru söyle.

Eğer bu cihazlarda veya driverlerinde sorun varsa bilgisayarda ne gibi sorunlara yol açar ? Hepsini teker teker ne sorun çıktığını yazarsanız sevinirim iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kısaca yazayım, balığı hiçbir zaman pişirip vermem. Yok öyle beleş dünya...

• Depolama Denetleyici: Bozulursa mesela PC'ye taktığın USB bellek gözükmeyebilir. Belleğe harf atanamayabilir.
  • Görüntü bağdaştırıcıları: Bildiğin ekran kartı. Bozulursa ekrana görüntü gelmez. Sürücüsü yüklü değilse oyunlar açılmaz. Diğer senaryolar için kafanı biraz çalıştırman yeterli.
  • IDE ATA/ATAPI denetleyiciler: SATA kontrolcüsü. Bozulursa sabit diskler ve optik sürücüler tanınmaz. Sürücüsü yüklü değilse performans düşüklüğü olabilir diske okuma ve yazmada.
  • İşlemciler: İşlemci bozuksa PC hiç açılmaz. İşlemcinin sürücüsü yoktur.

Engel yediğim için yazamadım cevabınız için teşekkürler. Bu kadarıda benim için yeterli :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı