Depolama için SATA SSD vs M.2 NVMe

ION

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcısı
Arkadaşlar yıllardır sistem ve oyunlar için SSD kullanıyordum. Depolama ve arşiv için HDD. Ama artık HDD kullanmayı bırakmak istiyorum.
Sanırım artık M.2 SSD'ler SATA SSD ile benzer fiyatlara gelmiş durumda.
Sizce dosyalarımı uzun yıllar tutmak için SATA SSD mi daha uzun ömürlü olur? Yoksa M.2 NVMe SSD mi? 1 veya 2 TB için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar yıllardır sistem ve oyunlar için SSD kullanıyordum. Depolama ve arşiv için HDD. Ama artık HDD kullanmayı bırakmak istiyorum.
Sizce dosyalarımı uzun yıllar tutmak için SATA SSD mi daha uzun ömürlü olur? Yoksa M.2 NVMe SSD mi? 1 veya 2 TB için.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu SSD'yi tercih edebilirsiniz :)

Paran varsa SSD depolamaya para yatırabilirsin. Ha bütçem kısıtlı dersen, hâlâ HDD güzel bir avantaj. Şahsen eğer depolama yapacaksam para söz konusu değil HDD yi seçerdim. Seagate ve WD nin sunucularda tercih edilen yüksek kapasiteli 10TB lık modellerini seçerdim. 11 yıldır hâlâ kullandığım Seagate 500gb lık HDD yi sağlık değeri %100 olarak kullanmaktayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı