Depolama olarak flash bellek kullanılır mı?

Gamer36

Decapat
Daha fazla  
Masaüstü ve laptop kullanıyorum, laptopumda Linux ve Windows kurulu dolayısıyla 3 PC gibi bir şey oluyor. 64 GB flash alıp her şeyi ona atayım diye düşünüyorum. Böyle yapan veya tecrübesi olan tecrübelerini anlatabilirse güzel olur. Flashlara ne kadar güvenilir düşürünceki sağlamlık ve bir sıkıntı çıkarma açısından. Eskiden bir Kingston vardı bazen içindekileri göstermiyordu ama dolu gözüküyordu gibi. Flash tavsiyesi de alabilirim.

USB belleğe işletim sistemi kurmayı düşünmüyorsanız aslında gayet kullanılabilir. Yalnız eğer istediğiniz şey Linux'ta Windows dosyalarını görmekse bunu yapabilirsiniz. Windows'u yeniden başlatın(kapatıp açmayın yeniden başlatın), ardından Linux'u seçin. Bu sayede Windows diskinde müdahele edebilirsiniz.

Sağlamlık olarak çok sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. Windows'un USB bellekleri daha güvenli yapmak için kullandığı bir yöntem vardı(belleği dosya gezgininde açınca bir kısayoldan tekrar açmanız gerekiyordu yanlış hatırlamıyorsam) onu uygulamanızı tavsiye etmem çünkü Linux'ta belleğe bakarken sorun çıkarabilir.

Önerebileceğim bir USB bellek tavsiyesi yok, model bakarken çok fazla ısınmayan bir model olmasına ve mümkünse USB 3.1 desteği olmasına bakın. Bu arada şunu unutmayın: USB belleğe işletim sistemi kurmanızı tavsiye etmeme nedenim üzerinde çok ağır işlemler yaparsanız bu bellekler ısınabiliyor ve hızı azalabiliyor. Yine de kolay kolay zorlayacağınızı sanmıyorum.

Şimdi fark ettim tam olarak açıklamamışım. Yaşadığım sorun hem masaüstü hem laptop olmasıyla birlikte masaüstünde çalıştığım dosyası evden çıkmadan laptopa da atmam gerekiyor veya tam tersi bir de üstüne Linux kurduğum için daha da sıkıntı oluyor. Bir dosyaya ihtiyacım oluyor diğer bilgisayarda oluyor veya laptoptaysam diğer işletim sisteminde oluyor.(bilgisayar mühendisliği okuyorum) kodlama dosyaları da dahil kullandığım dosyaları (PDF, txt, vb.) Flasha atayım ve hangi bilgisayarı kullanacaksam ona takıp flash içindeki dosyada değişiklik yapmayı falan hedefliyorum. Yani işletim sistemi kurmayı düşünmüyorum sadece dosyalarımın dağınık şekilde olmasını önlemek.

Masaüstü ve laptop kullanıyorum, laptopumda Linux ve Windows kurulu dolayısıyla 3 PC gibi bir şey oluyor. 64 GB flash alıp her şeyi ona atayım diye düşünüyorum. Böyle yapan veya tecrübesi olan tecrübelerini anlatabilirse güzel olur. Flashlara ne kadar güvenilir düşürünceki sağlamlık ve bir sıkıntı çıkarma açısından. Eskiden bir Kingston vardı bazen içindekileri göstermiyordu ama dolu gözüküyordu gibi. Flash tavsiyesi de alabilirim.

USB bellekler o şekilde ktsa ömürlü oluyor elinde kalır.

Hocam kusura bakma şahsi algılama ama böyle kısa cümleli bilgilere pek inanmıyorum artık. Sosyal medyada her gödrüğüne inanıp bir de araştırmadan onu tartışan insanlar olduğu için. Bu dediğini neye dayanarak veya nereden öğrenip söylediğini yazabilirsen çok iyi olur, teşekkür ederim gene de. Şahsi algılama lütfen.

Sürekli USB portunda durunca şebeke geriliminde dalgalanmada varsa bozulması hızlanıyor dosyalar okunuyor ama yeni veri yazılmıyor veya silinmiyor.

Hocam sizden istemiştim cevaplayabilir misiniz?

Son düzenleme:
Hocam kusura bakma şahsi algılama ama böyle kısa cümleli bilgilere pek inanmıyorum artık. Sosyal medyada her gödrüğüne inanıp bir de araştırmadan onu tartışan insanlar olduğu için. Bu dediğini neye dayanarak veya nereden öğrenip söylediğini yazabilirsen çok iyi olur, teşekkür ederim gene de. Şahsi algılama lütfen.

Hocam sizden istemiştim cevaplayabilir misiniz?

Kullandığım USB bellekler önce yazma kilidi varmış gibi yazma silmayi bırakıp arıza verdi Google ile sorunca da aynı sonuç çıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı