Deprem bölgesinde bulunan telefon direklerindeki internet kabloları ne zaman yenilenir?

EmreLK2

Hectopat
Deprem bölgesinde oturuyorum, depremden sonra altyapı arızası dendi ve altyapının coğu hasar görmüş. 1 aydır internetim yok. Birkac gün sonra geleceği söylendi. Neyse, asıl mesele, telefon direklerinde kablo yok. Her direğin internet kablosunu indirip kesiyorlar ve çalıyorlar. Direk bizim mahalledeki ankastre kutusuna bağlı olan kabloyu da direkler arasından kesmişler. Çoğu direğin internet kabloları yok. Bu kabloları geri bağlarlar mı? Çok mu uzun sürer? Gerçekten internetsizlikten bunalıyorum. 1 aydır uzun sürerse kabloların bağlanması Superbox almayı düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Dosya Ekleri

• images (60).jpeg
    images (60).jpeg
    22,7 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleyen: Moderatör:
O kesilen kabloların taşınan, aboneliği iptal ettiren veya hasar görmüş oturulmayan evlerin kablosu olduğunu düşünüyorum. Hangi ilde oturuyorsunuz? Hatay'da Telekom ekipleri çalışıyor.

O kesilen kabloların taşınan, aboneliği iptal ettiren veya hasar görmüş oturulmayan evlerin kablosu olduğunu düşünüyorum. Hangi ilde oturuyorsunuz? Hatay'da Telekom ekipleri çalışıyor.

Malatya da oturuyorum, burada saha içi çalışan Türk Telekom ekibini 3 hafta önce gördüm ondan sonra görmedim altyapıyı düzelticeklerini söylediler dün arayıp altyapı sorunu neredeyse çözüldüğünü söylediler, birkac gün sonra internet verilecek dedi lakin hiçbir yer de kablolar bağlı bile değil, hasarlı olan evlerin direğe doğru giden internet kablolarını kesiyorlar ama direkten direğe sadece taşıma görevi gören kablolar bile kesik, telefon direkleri birbirine bağlı değil. Onların uzun sürüceğini düşünüyorum.

Geri
Yukarı