Deprem riskli evde kira fiyatı için mahkemede ne yapılabilir?

Hakkımdan yararlanmaya çalışıyorum, şikayet etmiyorum.
Hocam yarın öbürgün kanun yenilense bu sefer ev sahiplerinin mağduriyetlerini gidermek için 5.000 peşin zam, sene başı da %200 artış dense, ev sahibi de kirayı gel 4000 yapalım dese yine hakkınızı arar mıydınız? absürt olurdu değil mi 5k artış ile %200 zam. ülkenin içinde bulunduğu enflasyonu düşünürseniz bu dediğim ne kadar absürt ise %25 zam ise o kadar absürt.

Arkadaşlar unuttuğunuz bir şey var ben zaten ilk başta 7 bin lirayı ev sahibine de anlayış göstererek kabul ettim fakat ben öğrenciyim ve bu binanın çürüklüğünden yıkılma söz konusu beni acayip zora düşüren ve bozan bir durum. Malumunuz zaten öğrenciye kira veren ev sahibi bulmak ayrı bir dert, öğrenciye uygun bir kira bulmak ayrı dert. %25 & TUF'e oranında kira zammı istemek benim yasal hakkım.

Hocam yarın öbürgün kanun yenilense bu sefer ev sahiplerinin mağduriyetlerini gidermek için 5.000 peşin zam, sene başı da %200 artış dense, ev sahibi de kirayı gel 4000 yapalım dese yine hakkınızı arar mıydınız? Absürt olurdu değil mi 5K artış ile %200 zam. Ülkenin içinde bulunduğu enflasyonu düşünürseniz bu dediğim ne kadar absürt ise %25 zam ise o kadar absürt.

Bana uymuyorsa evden çıkardım veyahut yasalar ne diyorsa o.

Hocam yarın öbürgün kanun yenilense bu sefer ev sahiplerinin mağduriyetlerini gidermek için 5.000 peşin zam, sene başı da %200 artış dense, ev sahibi de kirayı gel 4000 yapalım dese yine hakkınızı arar mıydınız? absürt olurdu değil mi 5k artış ile %200 zam. ülkenin içinde bulunduğu enflasyonu düşünürseniz bu dediğim ne kadar absürt ise %25 zam ise o kadar absürt.

%25 zam zaten saçmalıktan başka bir şey değil. Bir ev sahibi olarak asla bu şartlar altında evimi kiraya vermem.

%25 zam zaten saçmalıktan başka bir şey değil. Bir ev sahibi olarak asla bu şartlar altında evimi kiraya vermem.

E biz okumayalım mı ne yapalım? Herkes aile evinde yaşamıyor ki, yurtlar desen en az 100 bin TL'den başlıyor yıllık. KYK desen yer yok.

Ki biraz abartarakta söyledim 20.000 TL kira muadili olunca evi villa sandınız sanırım fakat normal dümdüz bir daire. Maalesef ev piyasası bu şekilde, İzmir'de 15.000 TL'ye mağara evi buluyorsunuz. Bilen bilir zaten İzmir'de ki evlerin %40'ı eski bina.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı