Realme C55 hızlı şarj özelliğini kapatma

kruzenach25

Centipat
Realme C55 kullanıyorum gün içinde telefonumla pek bir işim olmuyor o yüzden hızlı şarja ihtiyacım yok ve hızlı şarj batarya ömrünü etkileyen bir özellikmiş ayarları bayağı kurcaladım ama bulamadım. Yardımcı olabilecek var mı?

Realme C55 kullanıyorum gün içinde telefonumla pek bir işim olmuyor o yüzden hızlı şarja ihtiyacım yok ve hızlı şarj batarya ömrünü etkileyen bir özellikmiş ayarları bayağı kurcaladım ama bulamadım. Yardımcı olabilecek var mı?
Hızlı şarj özellikli kablosunu veya adaptörünü kullanmazsan yavaş şarj olur.

Cihaz zaten 33W ile sarj oluyor. Oyle ahim sahim bir hiz degil. Kaldi ki sarj hizi arttikca ona gore kontrolcu ve denetleyici cip konuluyor. Hizli sarj dogrudan pil sagligini etkiler yanlis bir yorum. Sizin durumunuzda da dert edilecek bir sey degil.

Cihaz zaten 33W ile şarj oluyor. Oyle ahim sahim bir hiz degil. Kaldi ki şarj hizi arttikca ona gore kontrolcu ve denetleyici cip konuluyor. Hizli şarj dogrudan pil sagligini etkiler yanlış bir yorum. Sizin durumunuzda da dert edilecek bir şey degil.

Hocam telefonu iki günde bir şarj ediyorum onda da pil ömrü azalmasın diye %20 ile %80 arası şarj ediyorum eğer bir sıkıntı olmaz diyorsanız böyle kullanmaya devam edeyim

Yazılımsal olarak yok ayarları çok kurcaladım bulamadım. Varsa eski telefonlarınızın 5watt adaptörlerini kullanabilirsiniz yavaş şarj etmesi için.

Sizdedemi aynısı var hocam ben 3 haftadır kullanıyorum tertemiz hiçbir sorunu yok sizde de varsa ne zamandır kullanıyorsunuz sonradan çıkan sorunları var mı?

Hocam telefonu iki günde bir şarj ediyorum onda da pil ömrü azalmasın diye %20 ile %80 arası şarj ediyorum eğer bir sıkıntı olmaz diyorsanız böyle kullanmaya devam edeyim

20-80 yapmana da gerek yok. Bir telefonu bataryasinin yuzde 60'i icin satin almak sacma zaten. Pil 20'nin altina dusmeden sarja takmaya ozen gosterin. Sarj olurken de mumkunse mobil veri - konum - BT falan acik olmasin fazla isinmayi engellemek adina. Wi-Fi acik kalabilir isterseniz. En onemlisi sarj esnasinda telefonla ugrasmamaya calisin. Pil yuzde 100 olunca cikarabilirsin. Bunlara dikkat et yeter yoksa 20-80 kullandim, hizli sarj etmedim falan bunlar uzun vadede pilinin omrunu maksimum 1-2 ay daha uzatir o da cekilecek dert degil.

Sizdedemi aynısı var hocam ben 3 haftadır kullanıyorum tertemiz hiçbir sorunu yok sizde de varsa ne zamandır kullanıyorsunuz sonradan çıkan sorunları var mı?
Evet bendede var 1 senedir kullanıyorum tek farkettiğim sıkıntısı bazen ışığın çok olduğu yerlerde ekran beyazlamaya başlıyor internetten araştırdığımda ekranda kullanılan panelin kalitesi ile alakalıymış o yüzden çok dert etmedim.

20-80 yapmana da gerek yok. Bir telefonu bataryasinin yuzde 60'i icin satin almak saçma zaten. Pil 20'nin altina dusmeden sarja takmaya ozen gosterin. Şarj olurken de mumkunse mobil veri - konum - BT falan acik olmasin fazla isinmayi engellemek adina. Wi-Fi acik kalabilir isterseniz. En onemlisi şarj esnasinda telefonla ugrasmamaya calisin. Pil yuzde 100 olunca cikarabilirsin. Bunlara dikkat et yeter yoksa 20-80 kullandim, hizli şarj etmedim falan bunlar uzun vadede pilinin omrunu maksimum 1-2 ay daha uzatir o da cekilecek dert degil.

Dediğim gibi hocam telefonla pek işim olmuyor dediğiniz gibi şarjdayken sadece Wi-Fi açık oluyor şarjdayken hiç kullanmıyorum ve telefonun %60 şarjı iki gün yetiyor bana o konuda bir sıkıntı yok verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Evet bende de var 1 senedir kullanıyorum tek fark ettiğim sıkıntısı bazen ışığın çok olduğu yerlerde ekran beyazlamaya başlıyor internetten araştırdığımda ekranda kullanılan panelin kalitesi ile alakalıymış o yüzden çok dert etmedim.

Temiz kullanılırsa oyun falan oynanmazsa eğer rahat 3 yıl gider bu telefon günlük kullanım için gayet kaliteli bir cihaz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı