Depremden dolayı oy kullanabilmek için adres değişikliği

Peganeo

Hectopat
Yer
Malatya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5500, RX6600XT QICK
Merhaba, depremden dolayı bulduğum il den başka bir ile geçmek durumunda kaldım. Oraya gitme imkanım pek mümkün durmuyor. Seçmen hakkımı kaybetmeden adres değişikliği yapmak istiyorum ama E-Devlet üzerinden değişikler 17 Mart 23:59 a kadar sürüyordu ve ben defalarca denememe rağmen hep sistem hatası verdi, sonuç: adres değişikliği yapamadım. Bu vakitten sonra değiştirme imkanım bulunuyor mu fikri olan var mı, eğer imkanım var ise ne yapmam gerekiyor?

Böyle bir şey buldum;

Deprem bölgesinde nasıl oy kullanılacak?​

Deprem bölgesinde yaşayan ve adres değişikliğini henüz yapmayanlar, muhtarlık bölgesi askı listelerinin askıya çıkma tarihi olan 20 Mart 2023 ile 2 Nisan 2023 tarihleri arasında da bu işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Deprem bölgesinde nasıl oy kullanılacak?​

Deprem bölgesinde yaşayan ve adres değişikliğini henüz yapmayanlar, muhtarlık bölgesi askı listelerinin askıya çıkma tarihi olan 20 Mart 2023 ile 2 Nisan 2023 tarihleri arasında da bu işlemlerini gerçekleştirebilecek.
Cevap için teşekkürler. Adres değişikliğini tam olarak nerede yapmam gerekiyor?

Cevap için teşekkürler. Adres değişikliğini tam olarak nerede yapmam gerekiyor?

Hocam E-devlet aracılığı ile baktım böyle yazıyor;

''Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığının 2023/100 karar ve eki 140/I sayılı genelge gereğince, adres beyan işlemleri 17 Mart saat 23:59 – 02 Nisan 2023 saat 23:59 tarihleri arasında yalnızca ilçe nüfus müdürlüklerinden yapılacaktır. Bu süre içinde e-devlet üzerinden adres bildirim işlemi gerçekleştirilmeyecektir.''

Hocam E-devlet aracılığı ile baktım böyle yazıyor;

''Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığının 2023/100 karar ve eki 140/I sayılı genelge gereğince, adres beyan işlemleri 17 Mart saat 23:59 – 02 Nisan 2023 saat 23:59 tarihleri arasında yalnızca ilçe nüfus müdürlüklerinden yapılacaktır. Bu süre içinde e-devlet üzerinden adres bildirim işlemi gerçekleştirilmeyecektir.''
Teşekkürler, nüfus müdürlüğünden randevu aldım. Umarım seçmen hakkımı kaybetmeden adres değişikliği yapabilirim.

Geri
Yukarı