Depremzede 10. sınıf lise öğrencisi geri kalması normal mi?

Nukeladim

Centipat
Daha fazla  
Malum. Büyük bir deprem yaşadık ve ben de deprem bölgesindeydim. Geçen senenin ikinci dönemi benim için bomboş geçti. Matematiği unutmuş gibiyim. Geometrim zaten sıfır. Edebiyatı tamamen unuttum. Fende de çok kötü durumdayım. Bunun için şu an endişelenmeli miyim yoksa normal mi? Çalışma için tavsiyeleriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkiye'nin %80-85'i üniversite sınavına 12.sınıfta hazırlanıyor. Hiçbir şey için geç kalmadın. Öğretmenim.

Bahsettiğinize göre 9. sınıfı boş geçirmişsiniz ve siz 9. sınıftayken deprem bile ortada yoktu. Şimdi ise deprem oldu ve onun arkasına sığınmaya çalışıyormuşsunuz gibi bir düşünce oluştu kafamda. Deprem sizi etkilese bile üzerinden aylar geçti hayat az çok normale döndü. Şu an 10. sınıfsanız ve hala kendinizi bomboş hissediyorsanız acilen çalışmaya başlayın.

Böyle bir düşünce çok yanlış zaten bahsettiğin %80'lik kısım 700k+ kitleyi oluşturuyor.

Bence de yanlış ve saçma olduğunun farkındayım ancak durum bu. Josephin dediği gibi. İnsanların aklının ucundan geçmeyen sınav hakkında geri kalmışlık hissetmek yerine başlamalı. 700k+ diyorsun ama aşağı yukarı 3-4 belki de 5 milyon kişi girmekte. Şimdi sorununun arkasına sığınmayıp çalışması demek 700k yı garantileyip belki de ilk 100-50K ya oynaması demek. Derece yapması elden bile değil. Fen Lisesindeyim 9 da başlıyorlar.

Bahsettiğinize göre 9. sınıfı boş geçirmişsiniz ve siz 9. sınıftayken deprem bile ortada yoktu. Şimdi ise deprem oldu ve onun arkasına sığınmaya çalışıyormuşsunuz gibi bir düşünce oluştu kafamda. Deprem sizi etkilese bile üzerinden aylar geçti hayat az çok normale döndü. Şu an 10. sınıfsanız ve hala kendinizi bomboş hissediyorsanız acilen çalışmaya başlayın.
Geçen sene dediği büyük ihtimalle bir önceki eğitim öğretim yılı, depremin olduğu zaman.

Hocam ikinci dönem bomboş geçmişti ve 3-4 ay evden ve dersten uzak yaşamak zorunda kaldım o yüzden çok boş hissediyorum. Şu an için de özel ders veya dershane gibi bir imkanım yok sizce nasıl kapatabilirim bir tavsiyeniz var mıdır?

Yeni konular

Geri
Yukarı