Depremzedelerde nakilde kolaylık sağlanıyor mu?

Syremix

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben Malatya ikamet ediyorum bildiğiniz gibi depremden dolayı bu bölgede de ve diğer bölgelerde olduğu gibi eğitimde aksamalar oldu bu yüzden eğitimime Ankara da devam etmek istiyorum.
Ancak Ankara'ya gidersem yurt veya pansiyon da kalmam gerekecek yani buna değmesi için iyi bir liseye LGS puanım tutmayan taban puanı 400 ve üzeri bir liseye gitmem gerekiyor depremzedelere nakil kolaylığı sağlanıyor mu benim birkaç arkadaşım puanları tutmayan okullara yerleşebilmişler ilçe eğitim müdürlükleriyle mi görüşmeliyim? Ortalamam yüksek bunun bir faydası olur mu? Bir de gerekirse bana referans olabilecek ODTÜ mezunu bir dayım da var yani biraz beni bilgilendirmenizi rica ediyorum.

Alttaki sitede bulunan okulları arayıp görüş.

Alttaki sitede bulunan okulları arayıp görüş.

Kalacak evde veriyorlar mı? Eğitim için bukadar site açacaklarına kalacak evleri gösteren site yapsalardi.

Merhaba arkadaşlar, ben Malatya ikamet ediyorum bildiğiniz gibi depremden dolayı bu bölgede de ve diğer bölgelerde olduğu gibi eğitimde aksamalar oldu bu yüzden eğitimime Ankara da devam etmek istiyorum.
Ancak Ankara'ya gidersem yurt veya pansiyon da kalmam gerekecek yani buna değmesi için iyi bir liseye LGS puanım tutmayan taban puanı 400 ve üzeri bir liseye gitmem gerekiyor depremzedelere nakil kolaylığı sağlanıyor mu benim birkaç arkadaşım puanları tutmayan okullara yerleşebilmişler ilçe eğitim müdürlükleriyle mi görüşmeliyim? Ortalamam yüksek bunun bir faydası olur mu? Bir de gerekirse bana referans olabilecek ODTÜ mezunu bir dayım da var yani biraz beni bilgilendirmenizi rica ediyorum.
Evet, sağlanıyor. Hatta bunun için okul idarelerine deprem dolayısıyla nakil alma seçeneği geldi. Daha detaylı bilgi sahibi olmak için aşağıdaki yazıyı okuyabilirsiniz.

Evet, sağlanıyor. Hatta bunun için okul idarelerine deprem dolayısıyla nakil alma seçeneği geldi. Daha detaylı bilgi sahibi olmak için aşağıdaki yazıyı okuyabilirsiniz.

Peki liseyi paunım tutmasa bile nakil isteme hakkım oluyor mu acaba yani mantıken ve anldığım kadarıyla olması gerekiyor çünkü nakil sebebim farklı oluyor. Fen lisesine nakil istemek istiyorum.

Türdeş liseler arası şart aranmıyor diye biliyorum. Mesela sen atıyorum Akçadağ Fatih Fen Lisesi'nde okuyordun o zaman Ankara'da da başka bir fen lisesine şartsız gidebilirsin.

Evet, depremzede öğrenciler puanı tutmayan okullara 2022-2023 eğitim öğretim yılının sonuna kadar yerleşebiliyor.

Ben Ankara'da eğitimime devam etmek istiyorum oradaki okullarlada görüştüm fenliseleri biz direk puana bakıyoruz diyorlar ancak yine bir görüştüğüm okuldaki müdür yardımcısı puana bakılmadığını direk nakil isteyebileceğimi söyledi ancak genel yargı sanırım il millk eğitim müdürlüğüne gidip dilekçe vermem gerekiyor ben şansımı deneyip puanım tutmasada fen lisesi ya da yüksek puanlı bir Anadolu lisesine nakil isteyeceğim çünkü gittiğim okulun yurdunun iyi olmasıda önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı