Depremzedelere toplu elektrik faturası şoku

izmirkartali

Megapat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Depremden sonra hükümet depremzedelerin 6 ay elektrik faturası ödemeyeceğini söylemişti…
%80 ile Erdoğan'a oy verenlere 4 aylık fatura toplu gelmeye başlamış!

20230604_130827.jpg

Bu bir kader planı, bu işin fıtratında bu var depremzede kardeşlerim, rabbim yaaar ve yardımcınız olsun, selam ve dua ile...
Tabii bu işler her şeye balıklama atlamakla olmuyor. Borçların 31 Mayıs'a kadar ertelendiği de duyurulmuştu oysa...

20230604_130835.jpg

Depremden sonra hükümet depremzedelerin 6 ay elektrik faturası ödemeyeceğini söylemişti…
%80 ile Erdoğan'a oy verenlere 4 aylık fatura toplu gelmeye başlamış!

Eki Görüntüle 1806423

Bu bir kader planı, bu işin fıtratında bu var depremzede kardeşlerim, rabbim yaaar ve yardımcınız olsun, selam ve dua ile...
Tabii bu işler her şeye balıklama atlamakla olmuyor. Borçların 31 Mayıs'a kadar ertelendiği de duyurulmuştu oysa...

Eki Görüntüle 1806424

İşte Erdoğan'a oy verirseniz böyle olur. 2. tur da bile akıllanmamışlar.

İyi olmuş.

Bana disslike atanlar, deprem zamanında depremzedelerin hükümete etmedikleri hakaret yoktu. Seçim vakti gelince bir anda Erdoğan olmasa yaşayamayız algısına kapıldılar. Sonuçlarına katlansınlar.

Zaten o olaydan sonra KK aday olmaya çalışıyordu.

Son düzenleme:
"Hem çok oy veriyordunuz zaten iyi olmuş, size mustehak" diyenler hiç gelmeden ekleyeyim: O bölgenin sosyolojik yapısı hakkında en ufak bilginiz yok. Yorum yapıp da kendinizi rezil etmeyin.
Türkiye'de nasıl bir kara propaganda yapıldığını biliyorum. Bu bana yeterli sayılacak bir fikir veriyor.

"Hem çok oy veriyordunuz zaten iyi olmuş, size müstahak" diyenler hiç gelmeden ekleyeyim: O bölgenin sosyolojik yapısı hakkında en ufak bilginiz yok. Yorum yapıp da kendinizi rezil etmeyin.
Hocam halkımız her şeyi çabuk unutan bir halk deprem bölgelerinde AKP oyunun çıkması beni çok şasırttı ne olursa olsun elbette müstahak çünkü Kızılay çadır sattı bunu onları iğnelerek söyledik anlamadılar başka türlü anladılar biz sanki siyaset için yardım ettik tabii ki asla öyle bir şey yok! Onlara yapılan yanlışları onların yüzüne vurmak için uğraştık denedik anlamadılar bizde sinirlenerek ağzımızdan kötü şeyler çıkmış olabilir ama sen yine de kader diyen ve kaderine terkedilen o kadar yardım toplayıp nerede demeden yine o malum kişiye oy verirsen herşey sana müstahaktır artık başına gelenlere yine tabii ki üzülüyoruz ama bunlar bunu hak ediyor maalesef biz çok uğraştık ama anlatamadık ve onlarda gerçekleri görmeye gözlerini kapadıysa uğraşmaya değmez ve bu yapılanlarda müstahaktır.

İşte Erdoğan'a oy verirseniz böyle olur. 2. tur da bile akıllanmamışlar.
Hocam sen ne anlatırsan anlat bizim halkımız çabuk her şeyi unutan bir halk neler oldu 5 yıl öncesi neler hatta depremzedeler çıktı bizden oy vermeyi beklemeyin dediler ama ne oldu? Birkaç ümit verici haberler vaatler ve paralara filan kandılar yine reis denen o sahışa verdiler ve yaşadıkları şeyleri çok çabuk unuttular.

Biz onlara öfkemizi kustuk ama onlar yine ne yaptı anladıkları gibi anladılar sanki biz onlara siyaset için yardım ettik tabii ki asla öyle bir şey yok! Üzüldük ve kader diyen sahış size yardım etmesi gerekirken biz ettik yolları açan CHP'li belediye başkanları çalıştı ama onlar ne yaptı gene AKP verdi sanki AKP mi açtı onlara o yolları sanıyorsunuz? Tabii ki hayır bu depremde AKP'nin adı bile yoktu Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş olmasa depremde kimse ulaşamazdı yollar kapalıydı yerler kırılmıştı kırıktı ama onlar gittiler AKP verdiler ama biz bir öfkemizi kustuğumuzda kader veya müstahak deyince kötü biz mi oluyoruz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı