Depresyonda mıyım?

Ajanefe310efe

Picopat
Daha fazla  
Hayatım boş, sosyal hayatım yok gibi bir şey, okuldakiler toxic bu yüzden anlaşamıyorum, bütün gün oyun oynuyorum, dersler kötü, gelecek kaygım var, 2 kişi var görüştüğüm, ailemle anlaşamıyorum, depresyonda olabilir miyim? Ve mutsuzum neredeyse hiçbir şeyden keyif almıyorum okulla ilgili şeyler değil oyun oynamak vs. tek keyif aldığım şey arkadaşlarımla konuşmak, başka hiçbir şey keyif vermiyor mastürbasyon, bilgisayar bağımlısıyım diyebilirim. Ve en önemli sorunlarımdan biri ben Müslüman değilim ve ailem Müslüman 1 kere onlarla konuşurken konuyu ateizme getirmeye çalıştım denemez olaydım kuran kursuna göndereceklerdi zor ikna ettim, zorla oruç tutuyorum, ateizmi hastalık olarak falan görüyorlar. Çok küfür ediyorum o kadar alıştım ki fark etmiyorum bile her cümlemde fark etmeden okulda bir öğretmene küfür ediyordum az kalsın. Nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Farklı şeylerle uğraş. Mastürbasyonu azaltabilirsin. Tamamen kesmen zordur ama azalt. En önemlisi iyimser olma. Bu hayatta iyi olanı severler. Kendimden örnek veriyorum. :D
Dışarı çık dolaş yeni insanlarla tanış bu kadar zor olmamalı. 2-3 Sene önce senin gibi böyle biriydim. Asosyal, hayattan bir umudu kalmamış. Fakat yazılım kurslarına, müzik kurslarına giderek kendimi geliştirdim ve sosyal bir hayatım tanıştığım yeni insanlar oldu. Dışarı çıktım şöyle bir hayata baktım millet hayatı yaşıyormuş ben niye böyle değilim dedim, Giyime kuşamıma vs. dikkat ederek insanların içine karıştım. Yeni arkadaşlar edindim. Arkadaşlarım kötü diyorsan okul değiştir. Ben bunların hiçbirini yapamam dersen sen kafanda şartlamışsın zaten. Sen birşeylerle uğraşma çalışırsan o zaman hayatının değiştinin farkında olursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı