Deri mont bakımı

Sıvı Gliserin( zaten vazelin :D ), diğer adı gliserol. 100 ml alıp temiz bir sünger ya da pamuklu bezle deriye uygulayın, 2-3 gün o materyali emsin. Sonra yumuşacık olur. Ben tüm deri malzemelerimi sezonluk kaldırırken bu şekilde kaldırıyorum.

Hayır fakat babam yaptı ayrıca deri ceketinizin su yememesi lazım sertleşmesi için büyük ihtimalle çok su yediği için sertleşip eskimiştir.
Modeli çok istiyordum çok aradım, yurt içinde satılmıyordu, yurt dışı vintage bir marka, bakımsız kalmış çok ağır kokular vardı zaten, bunları baya hallettik ama bir de boyadığım için sert olan deri daha da sertleşti.

Modeli çok istiyordum çok aradım, yurt içinde satılmıyordu, yurt dışı vintage bir marka, bakımsız kalmış çok ağır kokular vardı zaten, bunları bayağı hallettik ama bir de boyadığım için sert olan deri daha da sertleşti.

Gerçek deri olduğu için öyle olmuştur hocam daha iyi bence en azından orijinalliğini koruyor suni deri ceketlerimde var o kadar şey oldu bir şey olmadı fakat bir süreden sonra deri düşüyor hiç yaşamadım ama 2-3 sene önce 50-60 liraya almıştım ceketimi suni deri hala kullanıyorum sapa sağlam kaliteden kaliteyede değişiyor.

Gerçek deri olduğu için öyle olmuştur hocam daha iyi bence en azından orijinalliğini koruyor suni deri ceketlerimde var o kadar şey oldu bir şey olmadı fakat bir süreden sonra deri düşüyor hiç yaşamadım ama 2-3 sene önce 50-60 liraya almıştım ceketimi suni deri hala kullanıyorum sapa sağlam kaliteden kaliteyede değişiyor.
Evet hakiki deri, kalitesi çok iyi yani şansıma gerçekten çok iyi bir 2. el ürün denk geldi ama işte sert, öyle bir ağır ki size anlatamam. Arkadaş beğendi bende çok ağır dedim, giydi işte, bunu nasıl giyiyorsun dedi.

Evet hakiki deri, kalitesi çok iyi yani şansıma gerçekten çok iyi bir 2. el ürün denk geldi ama işte sert, öyle bir ağır ki size anlatamam. Arkadaş beğendi bende çok ağır dedim, giydi işte, bunu nasıl giyiyorsun dedi.

Hocam ağır olması daha iyi bence ya ama yumuşar hocam dediğimiz gibi uygularsanız açık havada su yemeden dinlendirirseniz mis gibi 0'dan farksız deri ceketiniz olur.

Peki hint yağı mı vazelin mi sizce ? Hangisi daha etkili olur ?
Biz en son sonbaharda heykel atelyesinde keyfimize bakarken arkadaş geldi, 3-5. el mont almış, dedik hazır üzerinde, gel vazelinleyelim, 3 kişi 5 dakikada Kırkpınar güreşlerine hazırladık arkadaşı. Gayet memnun.

😀😀 iyiymiş.

Canlar hepinize teşekkür ederim değerli önerileriniz için. Hint yağı ile biraz önce hem süngerle yedirerek hem de elimle ovalayarak yaptım, yaparken bile sert derinin yumuşadığını hissettim. Şimdi dinlenmeye bıraktım iyice emdiğinde daha da güzel olacağını düşünüyorum.

Size nasıl özelden ulaşabilirim ?
Mail adresi yazabilirmisiniz ?
@Dr. Bıyık!
@Mert Can Urcan

Son düzenleme:

Geri
Yukarı