Ders aralarında yapılabilecek aktivite önerileri

Demir.kan

Hectopat
Makaleler
1
Ders aralarında 10-30 dk. aralarında yapabileceğim faydalı aktivitelere ihtiyacım var. Normalde bu aralarda internette gezinirdim ama gezindiğim zaman dersleri erteleye erteleye o aradan sonra ders çalışmazdım. Şimdi ise bu aralarında yapabileceğim aktivitenin sonunda ders çalışmak isteği verebilen herhangi bir şey tavsiyeleriniz var mı?

Ders aralarında bunları yapmam/yapamam:
  • Öğretici videolar izlemek.
  • İnternetten takılmak.
  • Dizi, video ve sosyal medyada takılmak.
Bunların haricinde yapabileceğim, beynimi tazeleyecek aktivite tavsiyeleriniz?

Ders aralarında 10-30 dk. aralarında yapabileceğim faydalı aktivitelere ihtiyacım var. Normalde bu aralarda internette gezinirdim ama gezindiğim zaman dersleri erteleye erteleye o aradan sonra ders çalışmazdım. Şimdi ise bu aralarında yapabileceğim aktivitenin sonunda ders çalışmak isteği verebilen herhangi bir şey tavsiyeleriniz var mı?

• İnternetten takılmak.
Enstürman çal.

Ders aralarında 10-30 dk. Aralarında yapabileceğim faydalı aktivitelere ihtiyacım var. Normalde bu aralarda internette gezinirdim ama gezindiğim zaman dersleri erteleye erteleye o aradan sonra ders çalışmazdım. Şimdi ise bu aralarında yapabileceğim aktivitenin sonunda ders çalışmak isteği verebilen herhangi bir şey tavsiyeleriniz var mı?

• İnternetten takılmak.

Kaçıncı sınıftasın dostum?

Kitap okumak. İsterseniz birkaç kitap önerisinde de bulunabilirim.
Sesli kitap da dinleyebilirsiniz.

Bunlara ek olarak sözlük de karıştırılabilir.

Bunların hiçbirini yapacak istikrara veyahut da şevke sahip değilseniz, temiz hava almak için balkona da çıkabilirsiniz. Her ne kadar basit dursa da yararlıdır zihni rasyonelleştirmek adına.

Yeni konular

Geri
Yukarı