Ders çalışamamak

Wabi

Centipat
Daha fazla  
Bu soruya tıklayıp yardım almaya gelen arkadaşım sen de hoş geldin, yardım etmek isteyen arkadaşım sen de... 9 yıldır çalıştığım tek ders sınavlardan 1gün önceki gün tekrarı :D ve Allah'a şükür notlarım iyiydi bu yıl okuldan yaklaşık 1.5 ay uzak kalmak zorunda kaldım (hastalık) ve şimdi de ailem benden ders çalışmamı bekliyor. Fakat bu benim için ciddi anlamda imkansız bir şey. Kendimi 1640'taki Amerika işçisi gibi hissediyorum. Sanki kafama silah zoruyla yapıyolar. Ders çalışmak istiyorum ama elim gitmiyor ve hedef kur program yap gibi şeyler saçma geliyor (evet denedim).ben dersimi derste dinlemeyi seven biriyim. 1.5 ay tembellikten sonra hiç ders çalışmamış ve nefret etmek isteyen biri ne yapabilir? Öneriniz varsa mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Üniversitedeyim ve vizelerden düşük not aldım. Hiç çalışmadan sınavlara giriyordum ve şuan çalışmazsam derslerden kalıcam gibi. Kısacası mecbursun, oturup geri kaldığın bütün konuları açıp çalışacaksın. İlk gün 1 saatten başla daha sonra ilerlet mesela.

Bu soruya tıklayıp yardım almaya gelen arkadaşım sen de hoş geldin, yardım etmek isteyen arkadaşım sen de... 9 yıldır çalıştığım tek ders sınavlardan 1gün önceki gün tekrarı :D ve Allah'a şükür notlarım iyiydi bu yıl okuldan yaklaşık 1.5 ay uzak kalmak zorunda kaldım (hastalık) ve şimdi de ailem benden ders çalışmamı bekliyor. Fakat bu benim için ciddi anlamda imkansız bir şey. Kendimi 1640'taki Amerika işçisi gibi hissediyorum. Sanki kafama silah zoruyla yapıyolar. Ders çalışmak istiyorum ama elim gitmiyor ve hedef kur program yap gibi şeyler saçma geliyor (evet denedim).ben dersimi derste dinlemeyi seven biriyim. 1.5 ay tembellikten sonra hiç ders çalışmamış ve nefret etmek isteyen biri ne yapabilir? Öneriniz varsa mutlu olurum.

Hocam geçmiş olsun, başlamak çok zor ama başlayınca bir şekilde geliyor devamı. Az da olsa çalışmak lazım her gün. 1 hafta bunu yapsanız oturur o sorumluluk bilinci.

Üniversitedeyim ve vizelerden düşük not aldım. Hiç çalışmadan sınavlara giriyordum ve şu an çalışmazsam derslerden kalacağım gibi. Kısacası mecbursun, oturup geri kaldığın bütün konuları açıp çalışacaksın. İlk gün 1 saatten başla daha sonra ilerlet mesela.

Yarından itibaren başlamayı düşünüyorum dediğiniz gibi umarım bu gece gece anlık bir gaz değildir :D

Hocam geçmiş olsun, başlamak çok zor ama başlayınca bir şekilde geliyor devamı. Az da olsa çalışmak lazım her gün. 1 hafta bunu yapsanız oturur o sorumluluk bilinci.

Bu haftalık 1 saatten başlamayı düşünüyorum umarım dediğiniz gibi oturur yoksa sonum sınıfta kalmak. Umarım olmaz :D

Ders çalışmak ve ben. Dünya kupasında 62 maç izledim. Geri kalan vaktimi de bilgisayarda oyun oynayarak geçiriyorum. Bizde okuduk okula gittik. Ne olduğunu anladık. İmam hatipe gitsen ahiret hayatına faydası olur.

Masaya otururken az bir miktar çalışacağım diye oturun bir şeyleri yapabildikten sonra açılırsınız zaten.

Tek çalışmakta odaklanma sorunu yaşıyorsanız YouTube üzerinde müzükli kütüphane ortamı hissiyatı veren videolar var onlardan açın yalnız hissetmezsiniz bu sayede.

Eğer yalnız çalışırken daha rahatsanız kendinize küçük ödüller koyun browni topkek içecek şeker vs daha motivasyonlu olacaksınızdır

İyi sosyaller.

Yeni konular

Geri
Yukarı