Ders çalışamıyorum

Günlük hedef koy şu dersten şu kadar soru çözmeliyim veya atıyorum matematikte fonksiyonlar konusunu çalışıp üzerine 10 tane soru çözeceğim diye bir gün önceden plan yapıp küçük küçük bunları gün geçtikçe artır yapmadığın zaman kendini cezalandır.

Ailenle konuş bu konuyu. Ortak hareket edin. Telefonu onlara teslim et. Bilgisayarı kısıtlı kullan. Televizyona az zaman ayır. Başarılı olmak istediğini anlat.
Kademe kademe yapması lazım hocam böyle yapınca aklı telefonda televixyonda kalıyor sandalyeye otursanda ders çalışasın gelmiyor.

Bir kere denemiştim ve cidden günde 50-60 soru çözüyordum test çözmek istiyordum.5. sınıfken çünkü daha denemedim 50-60 iyi yani.

Bir kere denemiştim ve cidden günde 50-60 soru çözüyordum test çözmek istiyordum.5. sınıfken çünkü daha denemedim 50-60 iyi yani.
Bir berberin yanında çırak olarak da başlayabilirsin. Adamlar deli gibi paralar kazanıyorlar. İlk zamanlar biraz ezilirsin ancak zamanla alışırsın. Hangisi daha iyi, berber çıraklığı mı, ders çalışmak mı?

Benim hayatımın hiçbir döneminde bir telefon bağımlılığım olmadı fakat "telefonu bir anda bırakma yoksa devrelerin şaşar." lafına da pek inanmıyorum. Seni telefona bağlı tutan şeyleri silmeni öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı