Ders çalışırken sıkılıyorum

KufurbazHaydo5

Picopat
Daha fazla  
Merhaba 8. sınıf öğrencisiyim. Ders çalışmaya başlamadan önce çok hevesli başlasamda 1-1.30 saati geçtikten sonra sıkılmaya başlıyorum sebebi ne olabilir? Masamda masaüstü bilgisayarım var sebebi o olabilir mi sizce?

Merhaba 8. sınıf öğrencisiyim. Ders çalışmaya başlamadan önce çok hevesli başlasamda 1-1.30 saati geçtikten sonra sıkılmaya başlıyorum sebebi ne olabilir? Masamda masaüstü bilgisayarım var sebebi o olabilir mi sizce?

Hocam 4-5 saat aralıksız çalışmak imkansız ki zaten? 1 saat pomodoro + 20 dk ara yapıp toplam 3-4 saat çalışmak en iyisi. Ayrıca tatilde 4-5 saat çalışmak yerine 2-3 saat çalışmanız yeterli.

Hocam 4-5 saat aralıksız çalışmak imkansız ki zaten? 1 saat pomodoro + 20 dk ara yapıp toplam 3-4 saat çalışmak en iyisi. Ayrıca tatilde 4-5 saat çalışmak yerine 2-3 saat çalışmanız yeterli.
Eskiden pomodoro tekniğini kullanıyordum ama pek benlik değil. Zaten arada 5-10dklık aralar veriyorum ama yinede sıkılıyorum.

Dikkatını dağıtıyor olabilir. Kitap çok okuyor musun?​

Günlük 15-20 sayfa okumaya çalışıyorum.

Sana önerim dersi zevk amaçla yap ve bunu ek olarak sorumluluk gibi düşünme. Ve eğer bilgisayar telefon bakıyorsan 1 sene bakmamamı tercih ederim. Hem beynin bakmamaya alışsın hem de kafandaki dopamin denilen salgı kendine gelsin. Olabildiğince annenle babanla vakit geçir bu sene ders çalışacağım o zaman kapanmalıyım diye düşünme uykuna sağlığına dikkat et.

Yeni konular

Geri
Yukarı