Ders çalışma hevesim kalmadı

maydonozdiyarı

Hectopat
Daha fazla  
Bu yıl LGS'ye gireceğim ve bu zamana kadar her gün ortalama 4-5 saat çalıştım. Şu an deneme sonuçlarım 400-420 arasında. Ama nedense birkaç gündür derslerden soğumaya başladım, eskisi gibi hevesim kalmadı. Denemeler beni yoruyor, acaba ondan kaynaklı olabilir mi? 3 gündür ya telefona bakıyorum ya da arkadaşımla dışarı çıkıyorum. Bu 3 ay en önemli aylar, benim tekrardan derslere bağlanmam gerek.

1 saat bile olsa her gün çalışmaya bakmanı öneririm çünkü süreklilik beyin için de faydalı. ''1 saat çalıştım şimdi yarım saat YouTube videosu izleyeceğim sonra 1 saat daha çalışırım sonra başka bir ödül alırım'' gibi bir şablonla da ilerleyebilirsin bundan sonraki birkaç gün. Hevesin geri gelince de (gelmesi için gitmek istediğin okulların videolarına, fotoğraflarına, imkanlarına göz gezdirirsen daha kolay heveslenirsin) normal bir şekilde çalışmalarına geri dönersin dostum. Başarılar..

Ama rakiplerim 5-6 saat çalışırken benim 1 saat çalışmam ile neler yapabilirim ki? 1 saatte 2 test anca çözülür.

Ama rakiplerim 5-6 saat çalışırken benim 1 saat çalışmam ile neler yapabilirim ki? 1 saatte 2 test anca çözülür.
400-420 puan gayet iyi ki bu denemeler normal LGS'den daha zor. Belki 5-6 saat çalışan insanla senin 1 saat çalışman yeterlidir. Şahsen ben anlamak için baya çok çalışırken diğer arkadaşım 35-40dkda anladığını gördüm.

Biraz soru sayısını azaltabilirsin. Belli ki bayaa kafa yordunuz bir noktadan sonra hevesiniz gelemeyebilir. Ama sınav son 3 ayda kazanılır bunu da unutma.

Rakiplerim lafından nefret ediyorum. Rakibiniz vs. yok. + olarak kimse 5-6 saat çalışmıyor kardeşim.

Sen 1 saatte 2 test çöz hergün. 1 ay sonra o kat kat artacak

Geri
Yukarı