Ders çalışma isteğim yok

Hocam kendinize bir düzen oluşturun. 1 saat ders, 1 saat kitap, 1 saat oyun gibi. İyi bir liseye gitmek istiyor isen her gün düzenli çalışman gerek.
6. sınıfta derslerle bu kadar haşır neşir olma 8'de başlasan yeterli, git gez toz. 7 içinse azıcık çalışsan yeter.
Hocam boşlamaması gerek. Sizce temeli sağlam olmayan bina bir gün yıkılmaz mı ?
Ailene de seni bıktırsınlarki daha çok çalış.
Bana öyle yaptılar PC elden gedecekti bende saat 6 da çalıştı tümgün 100 aldım PC geldi :D
Hocam lakin zorlanırsa bir gün derslerden bıkar. Hatta belki bu yüzden çalışma isteği gelmiyor olabilir.
Kendini motive edici şeyler bulmalısın. Mesela "günde 2 saat ders çalışmadan bilgisayara oturmayacağım" diye şartla kendini. Konfor alanından çık, git mutfakta ders çalış, uyuduğun yatak ile aynı odada ders çalışma, ders çalışmadan 10 dk önce odanı havalandır, uyku düzenine dikkat et, ders çalışırken sabırlı olmak önemlidir. "pomodoro" tekniğini araştır.
Hocam harfi harfine katılıyorum. Belli bir düzen olmadan hiç bir şey elde edilemez.
Ama çalışırsan yaparsın. 1. sınavlar başlamıştı ben de Cumartesi günü olacak 8. sınıf kursunu sallayıp tüm gün çalıştım bak aldım matematikten, sosyalden, dinden ve İspanyolca'dan 100.
Çalışırsan yaparsın aynı benim gibi.
Evet hocam, size de katılıyorum. Hayat yan gel yat değil. Her şeyin bir bedeli var.

Son düzenleme:
Hocam boşlamaması gerek. Sizce temeli sağlam olmayan bina bir gün yıkılmaz mı ?
Matematik temeli olsa yeter (LGS sistemi için konuşuyorum).Fenden,sosyal'den temeli olsa ne olur? Organlar konusu,ilk çağ medeniyetleri gibi konuların hiçbiri 8.sınıfta yok.
TYT'de bile ortaokul matematik bilgisi gerek ben şahsen 7'ye giderken çoğunu çözebiliyordum, analayacağınız matematik her şeyin temeli..

Hocam kendinize bir düzen oluşturun. 1 saat ders, 1 saat kitap, 1 saat oyun gibi. İyi bir liseye gitmek istiyor isen her gün düzenli çalışman gerek.
Ben de 1. sınavlardan önce öyle yapmıştım. 1 saat ders, yarım saat dinlenme, 1 saat ders, 1 saat dinlenme, 1 saat başka bir ders, 1 saat dinlenme, son olarak ise küçük derslere yarım saat çalışıp yarım saat dinleniyorum ve gün öyle bitiyor. Ben öyle yaparak bu notları aldım (Yabancı Dil'de batırmışım, Fen eh işte ama diğerlerinde yargı dağıtmışım):
2021-04-01 (4).png

He bu arada orada din ve ispanyolca yok çünkü eski liste. Zaten din ve ispanyolca 100.

Merhaba arkadaşlar. Yardım edin, az kaldı 7. sınıf olmama. Bedavadan sınıf geçeceğim. Yani demek istediğim hiç ders çalışmıyorum. LGS'ye bir adım daha yaklaştım ve benim hiç ders çalışma düzenim yok. İsteğim yok ki, hiç istemiyorum. Çok sıkıcı geliyor ders çalışmak. Sabah yarım saat dersten sonra da 1 saat çalışsam yeter. Ben çalışmıyorum, hiç istemiyorum. Çok sıkıcı ve bunaltıcı geliyor. Siz hiç böyle bir durum yaşadınız mı? Ders çalışma isteğim hiç yok ne yapabilirim?

Okul sınavlarına ağırlık vererek LGS'ye bile girmeden güzel bir liseye girebilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar. Yardım edin, az kaldı 7. sınıf olmama. Bedavadan sınıf geçeceğim. Yani demek istediğim hiç ders çalışmıyorum. LGS'ye bir adım daha yaklaştım ve benim hiç ders çalışma düzenim yok. İsteğim yok ki, hiç istemiyorum. Çok sıkıcı geliyor ders çalışmak. Sabah yarım saat dersten sonra da 1 saat çalışsam yeter. Ben çalışmıyorum, hiç istemiyorum. Çok sıkıcı ve bunaltıcı geliyor. Siz hiç böyle bir durum yaşadınız mı? Ders çalışma isteğim hiç yok ne yapabilirim?
Evet kanka aynı sorunu 2 yıl gibi yaşadım. Çalışmalıydım çünki avrupa da yaşamak istiyorum. Bu eğitim sisteminde zaten dersi severek çalışmak mümkün değil. Acı motivasyon videolar gibi videolara bak ve birden düzenli olarak çalışmaya başla her gün kendini o zamanla hazırla ve çalışmaya başla. Zaten 1-2 ay sonra zorla olsa bile calışmayı oğreneceksin.

Yeni konular

Geri
Yukarı