Ders çalışma isteği nasıl gelir?

xxxtentac!on

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bu yaz 9. ve 10. sınıfı tekrar etmek istiyorum ama içimde istek yok. Bu isteği nasıl getirebilirim ve bana bir günlük program yapabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi gelmez genelde, senin davet mektubu yollaman lazım. Ne güzel Alt+Tab ile sekmelerde dolanırken ders isteği neden gelsin?
9 ve 10 müfredatı hemen hemen boş, boştan kastım küçümsemek değil; önündeki iki seneye kıyasla. Bu nedenle iki seneyi de baştan sona konu ve soru ile bitirebilirsin. Fazla vaktini alacağını da sanmam. YouTube'dan da faydalanabilirsin sağlam iş yapan kanallar var.
Günlük programı kendin ya da rehberlik öğretmeninle yapman en iyisi olur. Buradaki kimse senin toleransını, odak süreni, yemek yeme süreni, zaman ayırdığın hobileri bilemez.

Farkindaligini arttir.
Derslerine calisirsan elde edecegin kazanimlari ve aksatirsan elinden kaciracagin firsatlarin bilincinde ol.

Ders calismayi, kapali devre haline getirdigin bir zulum gibi gordugun icin, icinden amaca yonelik olmayan istekler bir turlu olusmus. Amacina ilistirerek ders calisilir.

PC oyunculugu amacin varken PC parcalarinin model ve frekanslari hakkinda Ustalastigin gibi, hayatta da gelmek istedigin yeri simdiden saptamalisin ki o yere giden yol simdi derlerini vermekten gecer. Derslerinde basarili olanlar sanma ki kastiriyorlar. Onlar oyun gibi gorup beyin cimlastigi yapiyorlar. Sen de oyle ol.

Son düzenleme:
Şimdi bu konu senin alanına bağlı eğer benim gibi sayısalcıysan antrenmanlarla matematik setlerini çözer matematiği bitirirsin, biyoloji ve kimyanın %70 i ezber olduğu için onlarıda internetten bu işin ehli olan insanlar var onlardan bakarak çalışırsın, aslında fiziği de internetten halledersin ama sayısalcıysan, zaten sözelciysen pek çalışmana gerek yok her gün bir şeyler ezberler geçersin. Saygılar...

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı