Ders çalışma isteği nasıl kazanılır?

Recep34

Femtopat
Daha fazla  
Mezunum, bu yıl üniversite sınavına hazırlanıyorum. Ders çalışma isteğim yok ve ders çalışırken derse odaklanamıyorum ve çok çabuk sıkılıyorum. Ne yapmalıyım?

Mezunum, bu yıl üniversite sınavına hazırlanıyorum. Ders çalışma isteğim yok ve ders çalışırken derse odaklanamıyorum ve çok çabuk sıkılıyorum. Ne yapmalıyım?

Kendine hedef koy ve ev ortamında ders çalışılmaz kütüphaneye git.

Kazanamazsın. Bir kaç kere denediysen, isteğin yoksa elinden gelen bir şey yok. Disiplinle çalışman gerek. Ben de eskiden hiç bir dersleri sevmiyordum makara olsun diye fakat son zamanlarda sevmeye başlamıştım.

Aynı sorun bende de var. Yazın gelmesi de iyice insanı kötü etkiliyor. İçinden gelmesi lazım fakat yine de imkansız değil alt tarafı 1-2 ay kaldı şurada. Kendimizi sıkacağız ve başaracağız hocam.

Hızlı giden atın poku seyrek düşer bir anda yüklenme, çalışma saatini ve soruları azar azar arttır. Bir anda yuklenirsen sıkılman normal.

Ders çalışmak için kütüphaneye git, telefon bilgisayar gibi cihazları gün içinde çok kullanma.

Sosyal medyayı sil, tiktok/insta/youtube shorts kullanma. Dersten sıkılmanın en büyük sebebi, seni daha çok eğlendiren başka şeylerin olması. Bunlar da genelde sosyal medya kaynaklı oluyor. Bir süre sosyal medyasız kalmak çok canını sıkar. Hiçbir şey yapmayıp sıkıntıdan kendini patlatan biri için ders çalışmak bile güzel gelmeye başlıyor inan bana. 1-2 ay bu şekilde dişini sıktıktan sonra ders çalışmaktan ve soru çözmekten de keyif almaya başlıyorsun zaten.

Özellikle geleceğini hayal etmelisin. Alacağın iyi maaşı, evinde yapacağın keyfi düşünmelisin ve buna göre baya sıkı çalışmalısın. Yani düşün, bugün başlarsan sonunda gülen sen olacaksın.

Kendine hedef koy ve ev ortamında ders çalışılmaz kütüphaneye git.

Ders çalışmak için kütüphaneye git, telefon bilgisayar gibi cihazları gün içinde çok kullanma.

sosyal medyayı sil, tiktok/insta/youtube Shorts kullanma. dersten sıkılmanın en büyük sebebi, seni daha çok eğlendiren başka şeylerin olması. Bunlar da genelde sosyal medya kaynaklı oluyor. Bir süre sosyal medyasız kalmak çok canını sıkar. Hiçbir şey yapmayıp sıkıntıdan kendini patlatan biri için ders çalışmak bile güzel gelmeye başlıyor inan bana. 1-2 ay bu şekilde dişini sıktıktan sonra ders çalışmaktan ve soru çözmekten de keyif almaya başlıyorsun zaten.

Haftada 6 gün dershaneye gidiyorum hafta içi dershanede sabah saat 08:30'dan öğlen saat 12:30'a kadar dersler işleniyor yani hocalar ders anlatıyor öğleden sonra saat 13:30'dan 17:00'a kadar da etütler oluyor dershanenin etüt salonu var orada çalışıyorum sonra hafta sonu cumartesi ve pazar günleri sabah saat 08:30'dan akşam saat 17:00'a kadar Full etüt var etütlere kalıyorum ama etütte ders çalışırken de derse odaklanamıyorum ve çok çabuk sıkılıyorum bir de dershanenin etütünde ders çalışırken çok uykum geliyor gözlerim kapanıyor gözlerimden yaşlar geliyor böyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı