Ders çalışma isteği yok

MzSe

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu sene 8. sınıf oldum ve PS5 alacağım LGS'den sonra ama çalışma isteğim yok. Ne yapsam çözerim bu sorunu ve çalışırken de 1-2 ödev yapıp bitti diyorum.

Kendinize hedef belirleyin yeni şeyler alın kalem vb. hem program yaparsanız kendinize tamamlamadığınzda içiniz rahat etmez programı 1 gün öncenin akşamı yatmadan önce hazırlayın saate gerek yok direk soru hedefi vb. yapabilirsiniz.

İnsanlar sırf canları istiyor diye çalışmıyorlar, bir yerlere ulaşmak veya bir şeyler elde etmek için çalışıyorlar. Başarı da tam olarak buradan geliyor zaten, çalışmak istemesen bile çalışmak zorundasın çünkü ancak böyle başarabilirsin. İyi üniversiteleri kazanan insanlar her gün istekli ve hep aynı ruh halinde ders çalışmıyorlar, hasta olsalar dahi çalışmaya devam ediyorlar çünkü gerçek başarının ancak bu şekilde kazanılacağını biliyorlar.

Arkadaşlar bu sene 8. sınıf oldum ve PS5 alacağım LGS'den sonra ama çalışma isteğim yok. Ne yapsam çözerim bu sorunu ve çalışırken de 1-2 ödev yapıp bitti diyorum.

Hocam ben aynı sorunu yaşadım ve doğru düzgün hiç çalışmadım babam sağ olsun gidemezsin bu çalışmayla vs diye beni bir de daha çok isteksizleştirdi fakat lise sınavında okulda olan top 10 kişilerden çoğunu geçmiştim isteğim yerde haylı haylı geldi yani sen istediğin kadar çalış o sınav zamanı neler olacağını bilemezsin çok çalışmakta sana kalmış az çalışmakta benden kat kat çok çalışan bir arkadaşım vardı sonuçta yine aynı liseye düştük.

Geri
Yukarı