Ders çalışma metodu

Teknocuk

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar. Çok yakın olduğum bir kız arkadaşım var ve ikimizde çalışamıyoruz okullar kapandığından beri. İkimizde gayet zekiyiz aslında. Bugün gece yarısı yatmadan önce konuşurken birlikte çalışmayı önerdim ona. Tamam dedi ancak nasıl yapacağımız bilmiyoruz. En basitinden birbirimizi motive ederek çalışırız demiştim ona. Bunu nasıl yapabiliriz? Nasıl çalışabiliriz birbirimizi motive ederek?

Discord'dan kamera açarak çalışabilirsiniz. Zoom'da kayıt olarak Meeting oluşturabilirsiniz fakat 30-40 dk'dan sonra yeni Meeting açmanız gerekir. Bence en iyisi Discord'dan kamera açmanız olacaktır. Instagram'dan çalışıyordu bizim sınıftakiler bi' ara.

Merhabalar.

Hayal bu yolda en iyi motivasyon kaynağıdır. Birbirinize beraber hayallerinizi söyleyebilir ve hangi kararlar aldığınızı açıklayabilirsiniz. Her gün birbirinize sorular sorabilir onları cevaplayabilirsiniz. Böylelikle hem bilen kişi tekrarlayacak hem de bilmeyen kişiye arkadaşça öğretebileceksiniz.

Birbirinize destek olmak da en iyi motivasyon kaynaklarınızdan biridir. Başarı iş birliğiyle gelir.

Discord'da kamera açarak çalışabilirsiniz.
O da biraz garip kaçmaz mı?
Discord'dan kamera açarak çalışabilirsiniz. Zoom'da kayıt olarak Meeting oluşturabilirsiniz fakat 30-40 dk'dan sonra yeni Meeting açmanız gerekir. Bence en iyisi Discord'dan kamera açmanız olacaktır. Instagram'dan çalışıyordu bizim sınıftakiler bi' ara.
Zoom biraz daha mantıklı gibi geldi aslında.
Merhabalar.

Hayal bu yolda en iyi motivasyon kaynağıdır. Birbirinize beraber hayallerinizi söyleyebilir ve hangi kararlar aldığınızı açıklayabilirsiniz. Her gün birbirinize sorular sorabilir onları cevaplayabilirsiniz. Böylelikle hem bilen kişi tekrarlayacak hem de bilmeyen kişiye arkadaşça öğretebileceksiniz.

Birbirinize destek olmak da en iyi motivasyon kaynaklarınızdan biridir. Başarı iş birliğiyle gelir.
Çok teşekkür ederim. Gerçekten güzel bir öneri.

Yakın arkadaşım demiş. Ben tek başıma çalışmaktansa karşımda biriyle daha iyi çalışırım. Küçük değiller hem. Ay aşkımmm yapacak hakleri yok.
Kız arkadaşım dediğine göre bence sevgili. Her neyse, ben yine de karşımda birisi varken iyi ders çalışamam. (Bunu diyen ben ders çalışırken Elraen izliyorum. :))

Geri
Yukarı