Ders çalışma programı önerisi

Ramiko

Femtopat
Daha fazla  
Ders çalışma programımı saate göre yapıyorum. Örneğin, günde 10 saat çalışıyorum. 3 saatimi matematiğe, 3 saatimi Türkçe'ye veriyorum. Ancak, fizik ve benzeri derslere çok az zaman kalıyor; sadece 1 saat. Bu 1 saat içinde ise hiç ilerleyemiyorum. Şöyle söyleyeyim, 2 hafta olacak, not ala ala gidiyorum; fakat 2 haftadır "Madde ve Özellikleri" konusunu bitiremedim. 3D Vdd Fizik konu anlatımından ilerliyorum. Hoca çok sağlam anlatıyor ama ben başladığım günden sonra çok geç bitiriyorum. Konu iyice çorba oldu kafamda.

Bu çalışma yöntemi sizce yanlış mı? Derslere saat vere vere ilerlemek, yoksa o gün neleri bitireceğimi mi yazayım?

Ders çalışma programımı saate göre yapıyorum. Örneğin, günde 10 saat çalışıyorum. 3 saatimi matematiğe, 3 saatimi Türkçeye veriyorum. Ancak, fizik ve benzeri derslere çok az zaman kalıyor; sadece 1 saat. Bu 1 saat içinde ise hiç ilerleyemiyorum. Şöyle söyleyeyim, 2 hafta olacak, not ala ala gidiyorum; fakat 2 haftadır "madde ve özellikleri" konusunu bitiremedim. 3D vdd fizik konu anlatımından ilerliyorum. Hoca çok sağlam anlatıyor ama ben başladığım günden sonra çok geç bitiriyorum. Konu iyice çorba oldu kafamda.

Bu çalışma yöntemi sizce yanlış mı? Derslere saat vere vere ilerlemek, yoksa o gün neleri bitireceğimi mi yazayım?

Bence son 6 ayınız için okulunuzun rehber hocasıyla program yapın, veya bir mentor yardımı alın. Aylık koç sistemleri var. Onlardan faydalanın.

Ders çalışma programımı saate göre yapıyorum. Örneğin, günde 10 saat çalışıyorum. 3 saatimi matematiğe, 3 saatimi Türkçe'ye veriyorum. Ancak, fizik ve benzeri derslere çok az zaman kalıyor; sadece 1 saat. Bu 1 saat içinde ise hiç ilerleyemiyorum. Şöyle söyleyeyim, 2 hafta olacak, not ala ala gidiyorum; fakat 2 haftadır "Madde ve Özellikleri" konusunu bitiremedim. 3D Vdd Fizik konu anlatımından ilerliyorum. Hoca çok sağlam anlatıyor ama ben başladığım günden sonra çok geç bitiriyorum. Konu iyice çorba oldu kafamda.

O gün neyi bitirmen gerektiğini yazman daha iyi olur. Aksi taktirde derse vermen gereken süre dolduğunda yapman gereken şeyler yarım kalır.

Geri
Yukarı