Ders çalışmak için grafik tablet önerisi

Dragnalith

Decapat
Merhaba, 1 ay sonra üniversite sınavına hazırlanmaya başlayacağım ve dijital not tutmak istiyorum. Gönül isterdi ki iPad ve Apple pencil alabileyim ama bütçem yetmiyor. O yüzden grafik tablet bakıyorum ve One by Wacom'da karar kıldım. Small boy mu alsam, medium mu, karar veremedim. İzlediğim videolarda 13 inç MacBook kullandıkları için small boyun rahat olduğunu söylüyorlardı ama ben 15.6 inç laptopta kullanacağım için bilemedim. Bir yandan masamda fazla yer kaplamasını istemiyorum ama medium daha mı ferah olur, bilemedim. Small alıp sürekli ekranı kaydırmakla uğraşmak istemiyorum. Sizce small boy mu daha iyi olur medium mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, 1 ay sonra üniversite sınavına hazırlanmaya başlayacağım ve dijital not tutmak istiyorum. Gönül isterdi ki iPad ve Apple pencil alabileyim ama bütçem yetmiyor. O yüzden grafik tablet bakıyorum ve One by Wacom'da karar kıldım. Small boy mu alsam, medium mu, karar veremedim. İzlediğim videolarda 13 inç MacBook kullandıkları için small boyun rahat olduğunu söylüyorlardı ama ben 15.6 inç laptopta kullanacağım için bilemedim. Bir yandan masamda fazla yer kaplamasını istemiyorum ama medium daha mı ferah olur, bilemedim. Small alıp sürekli ekranı kaydırmakla uğraşmak istemiyorum. Sizce small boy mu daha iyi olur medium mu?

Hiç grafik tableti almadım ama bir aralar dijital çizim için bakıyordum. Sonra dersler falan geldi bana not tutmakta lazım oldu grafik tabletinden vazgeçtim Samsung P580 aldım ben aldığımda 1300 liraydı ama şimdi ne kadar bilmiyorum bütçe sıkıntın yoksa kalemli diğer tabletlere bak derim illa grafik tableti diyorsan small ve medium arasındaki fiyat farkı senin için önemliyse ve yer sorunun varsa small zaten sadece yazı yazıcaksın al ama diyorsan ben arasındaki fiyata bakmam medium al fiyata bakmassak medium daha iyi o kaydırma meselesi sıkıntı biraz.(küçük olmasından bahsediyorum)

Wacom Small kullanıyorum işimi görüyor Gayet iyi ve tavsiye ederim. Masandaki yere göre büyüğünü de alabilirsin tabi. Zorlayan bir yanı yok.

Wacom small kullanıyorum işimi görüyor gayet iyi ve tavsiye ederim. Masandaki yere göre büyüğünü de alabilirsin tabii. Zorlayan bir yanı yok.

Not tutuyor musun onenote gibi uygulamalarla zorluyor mu yazma alanının küçük olması?
Bir de Android tabletlere bağlanıyor mu biliyor musun araştırdım ama tam anlayamadım.

Not tutuyor musun onenote gibi uygulamalarla zorluyor mu yazma alanının küçük olması?
Bir de Android tabletlere bağlanıyor mu biliyor musun araştırdım ama tam anlayamadım.
OneNote kullanıyorum, sorun çıkarmıyor gayet iyi. Bazı hesaplar yaparken yakınlaştırmak gerekiyor doğal olarak. Uygulamanın bazı eksiklikleri için de OneTastic eklentisini kullanıyorum. Tabletlere bağlanılması konusunda bir fikrim yok. Wacom driverları hem Windows hem de Linux için gayet iyi. İkisinde de kullandım.

Merhaba, 1 ay sonra üniversite sınavına hazırlanmaya başlayacağım ve dijital not tutmak istiyorum. Gönül isterdi ki iPad ve Apple Pencil alabileyim ama bütçem yetmiyor. O yüzden grafik tablet bakıyorum ve One by Wacom'da karar kıldım. Small boy mu alsam, medium mu, karar veremedim. İzlediğim videolarda 13 inç MacBook kullandıkları için small boyun rahat olduğunu söylüyorlardı ama ben 15.6 inç laptopta kullanacağım için bilemedim. Bir yandan masamda fazla yer kaplamasını istemiyorum ama medium daha mı ferah olur, bilemedim. Small alıp sürekli ekranı kaydırmakla uğraşmak istemiyorum. Sizce small boy mu daha iyi olur medium mu?

Bu sene ben de bu amaçla grafik tablet almaya karar verdim. Siz neler yaptınız hocam? Hangi grafik tableti aldınız ve 1 yıllık kullanım tecrübenizde neler yaşadınız?

Wacom'un küçük olanını almıştım ama kullanmadım doğru düzgün çok karışık geldi ama kullanacağınızı düşünüyorsanız alabilirsiniz gayet iyi tablet.
Bu sene ben de bu amaçla grafik tablet almaya karar verdim. Siz neler yaptınız hocam? Hangi grafik tableti aldınız ve 1 yıllık kullanım tecrübenizde neler yaşadınız?

Geri
Yukarı