Ders Çalışmak İstemek

Makaleler
44
Merhabalar,
Bilgisayar bağımlısı biriyim. Günlük 6 saati deviriyorum. Ders çalışmak istedim strese girdim. Yazılım yapacağım dedim, strese girdim. İşte çalışayım, para kazanayım, ihtiyaçlarımı karşılayayım dedim, yine strese girdim. 4 yıldır tedavi görüyorum ve 4 yıldan beri de kitap yüzü görmedim. Aslında gördüm ama çalışamadım. 11. sınıfta okulu bırakmak zorunda kaldım. Matematik ortalaması 93.5 idi. Şimdi benim önüme 5. sınıf soru koyun, çözemem. Bu arada dediğim şey ruhsal ve duygusal hastalık.

Toplama işlemi yaparken bile zorluk çekiyorum. Sınava seneye gireceğim. Açık öğretim lisesinde okuyorum. Bu dönem sınavlar internetten oldu. Birkaç soruya baktım, yapamadım, sinirlendim ve tüm soruları salladım. Stres olmaya başladım ve kendimi niye strese sokayım dedim. Arkasından gözüme kestirdiğim şıkkı işaretledim. Farkındayım, büyük bir hata yapıp okulumun uzamasına neden oldum. Ama tok açın halinden anlamıyor. Herkes bana moral vermek için ağzını yoruyor ve dedikleri şeylerin bir gerçekliği yok. Mesela kafaya takma diyorlar. Aman Allah'ım, tüm sorunlarım çözüldü.

Herkes böyle diyor. Hepsine tek tek teşekkür ediyorum. Bana şimdiye kadar herkes destek çıktı. Beni aşağılayan olmadı. Ama psikoloji beni yedi bitirdi. ODTÜ, İTÜ veya Boğaziçi Üniversitesi okumak istiyorum. Elimde 30'u geçik soru bankası var. Onların hepsini bitirsem Harvard Üniversitesi çağırır. 😂

Alaylı yazılımcı olayım dedim fakat bu yöntem daha zor. Yani alaylı yazılımcı olursam neyin nasıl olduğunu bulmak için kafa patlatacağım. Ama üniversitede usta-çırak ilişkisi olduğu için bilemediğimi hocama sorarım diye düşünüyorum.

Ailem ile ilgili hiçbir sorunum yok. Hatta saçlarını süpürge ettiler.

Geri
Yukarı