Gece ders çalışmak

tongyabgukagan

Picopat
1.dönem akşam 7, 8'de yatıp gece 12,1 gibi kalkıyordum gece ders yapıyordum çok güzel sessiz sakin oluyordu 1 haftada uyku düzenim buna oturuyordu. Asıl sorum şimdi sınavlar yaklaşıyor ve evde gündüz illaki beni rahatsız edecek sesler oluyor ev zaten 1+1 abimle aynı odadayım ufacık hareket bile dersten sıkılmama neden olabiliyor sizde gece mi çalışmalıyım yoksa gündüz mü?

1.dönem akşam 7, 8'de yatıp gece 12,1 gibi kalkıyordum gece ders yapıyordum çok güzel sessiz sakin oluyordu 1 haftada uyku düzenim buna oturuyordu. Asıl sorum şimdi sınavlar yaklaşıyor ve evde gündüz illaki beni rahatsız edecek sesler oluyor ev zaten 1+1 abimle aynı odadayım ufacık hareket bile dersten sıkılmama neden olabiliyor sizde gece mi çalışmalıyım yoksa gündüz mü?

Gece çalış ya hem odaklanırsın senin içinde daha iyi gibi geliyor. Tabii sen daha iyi bilirsin ne zaman çalışman gerektiğini.

Akşam çalışmayı öneririm etraf sessiz sakin kimsenin sesi olmuyor sorulara daha rahat odaklanırsın.

Aldığınız verime göre karar verin bence.

Bu sorunun net cevabını biz değil senin vermen gerekiyor. Üniversite dönemimde ben de özellikle gece çalışmasından çok daha fazla verim alıyordum. Hatta sabah uyanıp sıcak bir kahve eşliğinde zinde kafayla çalışılan ders çok daha verimli oluyordu benim açımdan. Bu sebepten kendiniz hangi saatte daha verimli olacaksa o saatte çalışmalısın.​

Onun yerine sabah namazından sonra yatmayıp ders çalışmayı düşündünüz mü?
Saat erken olacağı için ses felan olmaz herhalde evde.
Veya alarm kurup 5'te de kalkabilirsiniz.

Ben doktor değilim ama gece çalışmak ne kadar sağlıklı, bilemiyorum.

Geri
Yukarı