Ders çalışmak istemiyorum

thKager

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle neden çalışmak istemediğimi yazayım. 5. sınıfta başladı bu olay 5. sınıftan itibaren dershaneye gönderildim. Durmadan ders ders deyip durdu ailem anneanneme gidiyorum o bile ders çalış deyip durdu. Sadece 9. sınıfta gönderilmedim. 9. sınıfta da pandemi vardı zaten. Şimdi ise 12. sınıf oldum ders çalışmam lazım ama bir yandan istiyorum bir yandan istemiyorum. Bunaltı geldi derslerden. Ne yapmam lazım, tavsiyeleriniz nelerdir?

Yeni bir çalışma metodu bul. Ne yapmak istediğinize karar verin ve sadece ona çalışın gereksiz beyninizi yormayın.

Ben hayatım boyunca ders çalışan biri olmadım, üniversitedeyim hala çalışmıyorum. Tercih meselesi benim bakış açım daha farklı ama iyi bir yere gelmek istiyorsan çalışmak zorundasın. Sadece ders çalışırsan sinir olursun ve motivasyonun kalmaz, arada sevdiğin şeyleri yapmayı ihmal etme ve günlük 2 saatini olsun derse ayır. Planlı şekilde yaparsan bıkmazsın.

Sen yorulduğun ve bıktığın yere kadar ders çalış. Derslerden kalacağın varsa da kalırsın hiç birşey senin kendini rahat ve mutlu hissetmenden daha üstün değil.

Ben hayatım boyunca ders çalışan biri olmadım, üniversitedeyim hala çalışmıyorum. Tercih meselesi benim bakış açım daha farklı ama iyi bir yere gelmek istiyorsan çalışmak zorundasın. Sadece ders çalışırsan sinir olursun ve motivasyonun kalmaz, arada sevdiğin şeyleri yapmayı ihmal etme ve günlük 2 saatini olsun derse ayır. Planlı şekilde yaparsan bıkmazsın.
Teşekkür ederim tavsiye için

Overburn olmuşsun. Biraz dinlen. Akşamları dışarı çık yürüyüş yap, hava al.
Harbi overburn oldum

Yeni konular

Geri
Yukarı