Ders çalışmanın faydası var mı?

Hocam tabiki var. Mesela coğrafya dersinde öğrendiğimiz konular bu depremlerin nelere sebep olduğunu gösteriyor, mesela arap levhası 3 metre batıya geçti. Fen dersinde ise bazı temizlik aletlerinin kullanım amacının kanıtlarını öğreniyoruz. Matematikte mesela bir yer hesaplayacağız onun kaç derece olduğunu öğreniyoruz gibi gibi. Ders çalışmak sınav, okul haricinde de çok katkısı var İngilizce ve Almanca dersinde medeniyetleri öğreniyoruz kültürleşiyoruz. Tarihte tarihimizi öğreniyoruz, edebiyatta şiirlerin kafiyelerini falan öğreniyoruz. Ders çalışmanın faydası yok mu demek daha iyi soru olurdu. :D

Matematikte öğrendiğim mantık konusu hiçbir işe yaramadı. Okul bunun gibi boş atom parçalamak istiyorsundur ama mantık konusunu öğrenmen gerekli.

Tarih ve Cografya her insanin ulkesi hakkinda bilgili olmasi gerektigi icin ogrenmesi gereken dersler ama bunu mevcut mufredattan degil baska kaynaklardan ogrenmek lazim zira bizim egitim sistemimizde anlatilan tarihimiz gercek tarih degil. Ayrica fizik, kimya ve biyoloji gundelik hayatimizdaki pek cok olayi daha rahat anlamamiza yardimci olur. Matematik zihni acar, analitik dusunmeyi gelistirir. Ogrendikce beyin daha da gelisir, daha komple bir birey olursunuz bunu sadece sistemin sundugu sartlar icin ders calismak olarak dusunmeyin.

Mantık da öyle zor bir konu değil hani. Ayrıca yazılımda bazı yerlerde işe yarıyor diye biliyorum yanlış değilsem.
Hocam zaten her konu illa ki bir yerde işe yarıyordur gerçek hayatta. Ancak burada mesele şu, mesleği eline alan insanlardan kaçı gerçekten bu konuları kullanıyorlar? Mantık konusu için söylemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı