Ders çalıştıktan sonra her şeyi unutmamak için ne yapmalı?

Bir parfum mevzusu var hiç bilmediğin bir koku ile odanı kaplıyorsun ve dersini çalışıyorsun sonra sınavdayken o kokuyu alınca böyle aklına bir şeyler gelebiliyor ben bazen sınav olurken bunu yapıyordum her ne kadar kulağa saçma gelsede benim zamanında çok işime yaramışdı.

Bir parfum mevzusu var hiç bilmediğin bir koku ile odanı kaplıyorsun ve dersini çalışıyorsun sonra sınavdayken o kokuyu alınca böyle aklına bir şeyler gelebiliyor ben bazen sınav olurken bunu yapıyordum her ne kadar kulağa saçma gelsede benim zamanında çok işime yaramışdı.
Dostum bu aşırı mantıklı. Cuma günü olacak sınavda deneyeceğim aşırı teşekkürler.

Kahve içmek insanın derse daha iyi odaklanmasını, dinç kalmasını ve bilgilerin akılda kalmasını daha kuvvetlendiriyor. Tavsiye ederim. Bilimsel konuşuyorum.

Sınavdan önce kahve içmeyin. Kafein beyninizin kimyasını adeta altüst ediyor. Gece uyumakta zorlanır, ertesi gün sınavda uyuya kalırsınız. Kahve son tercihiniz olmalı.

Hocam video izliyorum. Daha sonra ise test çözüyorum.
Videoda çözdüğün ve testte çözdüğün soru şekli aynı olmadığı için zorlanıyorsundur. Konunun mantığını anladıktan sonra sürekli çözmeye çalış, soru çözmenin amacı da o zaten. Başta hemen çözemezsin, zamanla oturacak şey o. Sen sadece çözmeyi bırakmadan devam etmen ve tekrar etmen gerekiyor.

Geri
Yukarı