Ders çalıştıktan sonra oyun oynamanın bir zararı olur mu?

Önce ders çalışmalısın. Sonra kafanı dağıtmak için ne kadar oynarsan oyna.
Yeter ki dersini bolmesin ve aklında kalmasın.

O konuda bir sorun yok hocam. Rahatlık ile programımda yapmam gerekenleri yapabiliyorum. Tek sorun öğrendiğim bilgileri unutmama sebep olur mu ya da öğrenme mi olumsuz etkiler mi? Takıldığım kısım burası.

O konuda bir sorun yok hocam. Rahatlık ile programımda yapmam gerekenleri yapabiliyorum. Tek sorun öğrendiğim bilgileri unutmama sebep olur mu ya da öğrenme mi olumsuz etkiler mi? Takıldığım kısım burası.
Hayır aksine oyunu önce oynarsan tilt olup derse odaklanamazsin.

Benim önerim ders çalıştıktan sonra 30 dk gibi bir süre dinlen(ailene yardım edebilir veya müzik dinleyebilirsin), sonra oyun oyna.

Benim önerim ders çalıştıktan sonra 30 dk gibi bir süre dinlen(ailene yardım edebilir veya müzik dinleyebilirsin), sonra oyun oyna.

Oynadığımız oyun iki kişilik bir oyun. Ben olmadan arkadaşım oyunu oynayamıyor. Halihazırda oyuna başladığımız için de bende yarıda bırakmanın doğru olmayacağını düşündüm. Oyun bitene kadar oynamaya devam edeceğim. Zaten oyun çok uzun bir oyun değil 6-8 saatlik bir oyun. Oynadığım bu süre zarfında da hem programımda yer alan tüm şeyleri yapmaya, hobilerime devam etmeye ve de her şey bittikten ve de dinlendikten sonra oyun oynamaya çalışacağım. Zararlı bir kısmı olacak mı olmayacak mı bunu deneyerek öğrenebilirim diye düşünüyorum. Eğer gerçekten beni dersten alı koyduğunu ve de öğrendiğim bilgileri hatırlamamda sorunlar yarattığını fark edersem yıl sonuna kadar tamamıyla bırakacağım. Ama eğer herhangi bir olumsuz etki görmez isem devam edeceğimi düşünüyorum. Her halükarda yapmak istediğim geleceğim ve hayalim adına doğru bir karar vermek. Sizce bir zararını görmesem bile bırakmalı mıyım? Bunu da yapabilirim çünkü.

Haftasonu hariç oynamamaya gayret et.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…