Ders içi katılım, sözlü ve proje ödevi ders notunu ne kadar etkiler?

azymondias

Decapat
Daha fazla  
ben 6. sınıfım ve malum COVID-19'dan dolayı zaten online eğitimde bir şey öğrenemedim 5.sınıfta. 6. sınıfta 82,65 puanım var. Ders içi katılım, sözlü, proje ödevi notu ne kadar etkiler?

Sözlüler ve proje notları, eğer notlarınız biraz düşükse gerçekten ortalamanızı arttırabilecek bir etken. Ondan dolayı derse katılımı ve proje ödevlerine gerekli önemi verin :D.

Sözlüler ve proje notları, eğer notlarınız biraz düşükse gerçekten ortalamanızı arttırabilecek bir etken. Ondan dolayı derse katılımı ve proje ödevlerine gerekli önemi verin :D.

Çok sağ olun Türkçe ile fen, matematik yaktı beni inşallah bnunlar kurtarırda takdir alırım :)

Sınavla aynı etkiliyor. Basit bir hesaplama yapalım:

1 ve 2. sınavdan 50 aldın. Ortalaman 50 düşüyor, hocan da sözlü notuna 60 60 verdi, projen de 100 oldu diyelim. Hepsini topla 5'e böl, o senin o dönem dersin ortalaması oluyor. Kısacası sınavla aynı etkiliyor, kaç tane notun varsa hepsini topla. Not sayısına böl.

1 ve 2. sınavdan 50 aldın. Ortalaman 50 düşüyor, hocan da sözlü notuna 60 60 verdi, projen de 100 oldu diyelim. Hepsini topla 5'e böl, o senin o dönem dersin ortalaması oluyor. Kısacası sınavla aynı etkiliyor, kaç tane notun varsa hepsini topla. Not sayısına böl.

Ohh sonunda takdir alacağım inşallah.

Yani takdir alıyorum ohh bee.

Son düzenleyen: Moderatör:
@azymondias, işin lise kısmına katılıyorum. Lisede gerekli ancak ortaokuldan liseye geçtiğinde fark edeceksin ki lisede iş tamamen değişiyor. Lisede belki takdir bile alamayacaksın sonra diyeceksin ki neden böyle oldu, ben çalışkan öğrenciydim diye trip yapacaksın. Tripe gireceksin.

Benim demek istediğim şimdiden kendini bu kadar kasmaya gerek yok, görüyoruz. Ortaokuldan liseye geçen öğrencilerin birçoğu o hayal kırıklığı yaşıyor. Forumda da bir sürü konusu mevcut.

Yeni konular

Geri
Yukarı