Ders için klavyeli ve kalemli tablet önerisi

İmkanınız varsa Samsung'un S8-S9 serilerine bakabilirsiniz. Kalemli geliyor fakat klavye çıkmıyor. Apple cihazınız varsa iPad 10 veya Air 5 alıp yanına kalem ve klavye de alabilirsiniz. Zaten tabletler genel olarak klavye ile birlikte gelmiyor.

Samsung S9 FE indirimliydi, 9500 bandında alınabiliyordu, fakat indirim bittiği için şu anki fiyatı verilmez. Huawei'ler fiyatına göre çok güzel ama sıkıntı yaşayan çok insan var. Bütçen yüksekse iPad Pro 11+ Bluetooth herhangi bir klavye veya bütçen yok ise iPad 9+ Bluetooth herhangi bir klavye öneririm. Ha bunlar kadar da bütçem yok diyorsan 5000 TL'ye Samsung A9+ var, yanına güzel bir Bluetooth klavye alıp kullanabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Samsung S9 FE indirimliydi, 9500 bandında alınabiliyordu, fakat indirim bittiği için şu anki fiyatı verilmez. Huawei'ler fiyatına göre çok güzel ama sıkıntı yaşayan çok insan var. Bütçen yüksekse iPad Pro 11+ Bluetooth herhangi bir klavye veya bütçen yok ise iPad 9+ Bluetooth herhangi bir klavye öneririm. Ha bunlar kadar da bütçem yok diyorsan 5000 TL'ye Samsung A9+ var, yanına güzel bir Bluetooth klavye alıp kullanabilirsin.
https://www.hepsiburada.com/huawei-matepad-11-5-8gb-128gb-11-5-tablet-klavye-p-hbcv00004ksbpr
Bunu buldum ama kalem çıkmıyormuş içinden. İnternette kalem bulamadım sadece 4100 TL'ye bir tane kalem var. https://www.hepsiburada.com/huawei-m-pencil-package-cd54-beyaz-pm-HBC00004NLKM3
S7 FE önerir misin peki? 4GB RAM olması sorun mu?
Matepad 11.5'u kalemle alırsam 12k bandına denk gelecek neredeyse.

https://www.hepsiburada.com/huawei-matepad-11-5-8gb-128gb-11-5-tablet-klavye-p-hbcv00004ksbpr
Bunu buldum ama kalem çıkmıyormuş içinden. İnternette kalem bulamadım sadece 4100 TL'ye bir tane kalem var. https://www.hepsiburada.com/huawei-m-pencil-package-cd54-beyaz-pm-HBC00004NLKM3
S7 FE önerir misin peki? 4 GB RAM olması sorun mu?
MatePad 11.5'u kalemle alırsam 12K bandına denk gelecek neredeyse.

S7 FE önermem, eski bir model artık alınacaksa minimum s9FE veya s9FE+ alınmalı, ki bunlara da 2 gün içinde 3000 TL'ye yakın bir zam geldi, onları da almanı tavsiye etmiyorum. Huawei tabletleri ben de beğeniyorum, özellikleri, ekranı, ekipmanları çok güzel fakat bu kadar ucuz olmalarının da bir sebebi var. Emülatörler aracılığıyla YouTube gibi uygulamalara girebiliyorsun, bunlar da başka bir cihazmış gibi göstererek sağlanıyor, optimal çalıştığını söyleyenler de var, birçok sorun yaşayanlar da var. Risk almak istiyorum diyorsanız bu fiyata Huawei tabletlerden daha iyi tabletler yok, ama istemiyorum, çok bütçem de yok (20-25k) diyorsanız iPad 9+ Amazon'dan alacağınız yan sanayi 350-400 TL'lik normal tablet kalemleri de işinizi görür. 10.500 TL'ye kapatmış olursunuz ve bu tablet sizi en az 3-4 yıl herhangi bir kasma sorunu yaşamadan götürür, ki ondan sonra da kullanabilirsiniz. Benim 10.000 bütçem de yok diyorsanız 5000 bandında şu an alınacak tek tablet Samsung Tab A9+, zam gelmeden bakmanı öneririm, kalemi yok ve yine herhangi bir tablet kalemiyle kullanırsın. 4 GB RAM Android'ler için şu an alınabilecek minimum RAM miktarı, şu an sorun yaşatmaz ama ileride yaşayabilirsin, IPad'lerde bu sorun çok daha az yaşanır.

Not: Klavye istiyorsan da tablet koyma yerleri olan Bluetooth klavyeler var 500-1000 TL arasında, yanına da 300-400 TL'ye bir kalem çekip rahatlıkla alabileceğin herhangi bir tableti kullanabilirsin, kalem ve klavye konusu çözülebilecek en basit şey.

Peki 10.500 TL'ye Ipad 9. nesil alıp yan sanayi kalemle kurtarır mıyım? Klavye şimdilik olmasa da olur artık ne yapalım.
Bir de sence, 1 Kasımda indirim olacakmış, bu dediğin S9 FE indirime girer mi?

Peki 10.500 TL'ye iPad 9. nesil alıp yan sanayi kalemle kurtarır mıyım? Klavye şimdilik olmasa da olur artık ne yapalım.
Bir de sence, 1 Kasım'da indirim olacakmış, bu dediğin S9 FE indirime girer mi?

O indirim bildiğim kadarıyla 9500 TL üzerini ve tabletleri kapsamıyor, yani boşuna bekleme. Huawei tabletler yerine yan sanayi kalem alıp not tutma gibi işlerini görebilirsin, profesyonel düzeyde çizim yapmıyorsan, tasarımcı vs. değilsen kesinlikle işini görür merak etme. Pozitif teknolojide iPad öğrenci belgesi olan üniversitelilere 10.000 TL, ama sorun olacaksa da Amazon'dan da alabilirsin biraz daha pahalı sadece.

O indirim bildiğim kadarıyla 9500 TL üzerini ve tabletleri kapsamıyor, yani boşuna bekleme. Huawei tabletler yerine yan sanayi kalem alıp not tutma gibi işlerini görebilirsin, profesyonel düzeyde çizim yapmıyorsan, tasarımcı vs. değilsen kesinlikle işini görür merak etme. Pozitif teknolojide iPad öğrenci belgesi olan üniversitelilere 10.000 TL, ama sorun olacaksa da Amazon'dan da alabilirsin biraz daha pahalı sadece.

Hepsiburada'dan alacağım alırsam ama indirim derken devletimizin yardımını (!) dememiştim. Bu Black Friday indirimleri olacak sanırım. Çizim yapmayacağım sadece not tutmak için. Gecikme vs. olur mu acaba yan sanayi kalemlerde?
Bir de ileride istediğimde klavye almak istesem onun da var mı yan sanayisi yoksa 5000 küsur lira vermek şart mı?

Hepsiburada'dan alacağım alırsam ama indirim derken devletimizin yardımını (!) dememiştim. Bu Black Friday indirimleri olacak sanırım. Çizim yapmayacağım sadece not tutmak için. Gecikme vs. olur mu acaba yan sanayi kalemlerde?
Bir de ileride istediğimde klavye almak istesem onun da var mı yan sanayisi yoksa 5000 küsur lira vermek şart mı?

- Everest Kb-bt82 Beyaz Bluetooth Ultra Ince+şarjlı Mac/win/android/ıos Uyumlu Tablet Standlı Kablosuz Klavye Fiyatı, Yorumları - Trendyol

- https://www.hepsiburada.com/lenovo-...luetooth-turkce-q-klavye-gri-p-HBCV00003SGYDF

Klavye almak istersen bunlardan birisi fazlasıyla işini görür, 5000 TL vermene gerek yok, genelde Apple ürünlerinde indirim olmuyor, olduysa da pek olmuyor bu tür günlerde, Apple fiyat politikası konusunda sıkı. Gecikme 1.nesil Apple Pencil alsan bile olur ama not alırken sen bunu hissetmezsin, gözle görme ihtimalin çok düşük, herhangi bir sorun yaşamazsın.

Attığın ilk klavyeyi S9 FE için veya Huawei için de kullanabiliyorum sanırım değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı